Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Şimdi oldu mu acaba?
Oldu. İncelemeye başlıyorum. Yarım saat sonra veya içerisinde mesajımı kontrol edin, çözüm önerilerini yazacağım.
------------------------------------------------------------------------------------------------
@Davut_K
Samsung telefon kullanıp sanırım bilgisayara internet aktarımı yapıyorsunuz USB yoluyla. Kablonuz sorunsuzsa başka porttan kullanmaya devam edebilirsiniz, hata almaya devam ederseniz kablo değiştirin veya bu şekilde internet kullanmayın.

Sisteminde herhangi bir ASUS yazılımı varsa kaldır.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu girin.

Kod:
powercfg -h off

ENTER

Şu klasörün içini temizleyin:

C:\Windows\Prefetch

Normalde bir komut daha vermem lazım -hayır, sfc /scannow değil- ama şimdi zamanı değil. Üstteki komutu girdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp WinUpdate yapın. Daha sonra bellek testi yapın MemTest ile. Bellek testinin sonucuna göre onu vereceğim.

Son düzenleme:
Oldu. İncelemeye başlıyorum. Yarım saat sonra veya içerisinde mesajımı kontrol edin, çözüm önerilerini yazacağım.
------------------------------------------------------------------------------------------------
@Davut_K
Samsung telefon kullanıp sanırım bilgisayara internet aktarımı yapıyorsunuz USB yoluyla. Kablonuz sorunsuzsa başka porttan kullanmaya devam edebilirsiniz, hata almaya devam ederseniz kablo değiştirin veya bu şekilde internet kullanmayın.

Sisteminde herhangi bir ASUS yazılımı varsa kaldır.

Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp aşağıdaki komutu girin.

Kod:
powercfg -h off

ENTER

Şu klasörün içini temizleyin:

C:\Windows\Prefetch

Normalde bir komut daha vermem lazım -hayır, SFC /scannow değil- ama şimdi zamanı değil. Üstteki komutu girdikten sonra bilgisayarı yeniden başlatıp WinUpdate yapın. Daha sonra bellek testi yapın Memtest ile. Bellek testinin sonucuna göre onu vereceğim.

1- Samsung telefonumu PC'ye bağlıyorum evet ama internet aktarımı yapmıyorum. İnternetimi Ethernet yoluyla sağlıyorum bir ara USB Wireless kullandım.

2- Sistemimdeki ASUS yazılım ekran kartı olabilir mi? Ekran kartım ASUS'un.
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
O halde ben de sadece 1-2 ekleme yapayım.

1) BIOS sıfırlayın ve ayarları ile oynamayın.

2) Herhangi bir USB belleği Ready Boost ile kullanıyor musunuz? Kullanıyorsanız bu özelliği kapatın ve bilgisayarda sadece klavye ile mouse takılı kullanın.

3) Yonga seti sürücüsü kurun. Rehber aşağıda mevcut.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

NOT: Ben yalnızca ekleme yaptım. Asıl olayı Akil hocam anlatmış zaten. Siz de gerekli geri bildirimde bulunursanız iyi olur.

Akil Hocam testi başlattım ve bilgisayarın başından ayrıldım. Döndüğümde bilgisayar kapanmıştı. Şuan güç tuşuna basmama rağmen açılmıyor.
Bellek testi sonuçları nerede? Aktarım için başka portları kullanın, olmadı bağlantı yapmayın bir süre.

Dediğim klasör içini temizlediniz mi? Birebir yapın her şeyi.
?! ⬆️

Son düzenleme:

Geri
Yukarı