Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Bka32

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı toplayalı 3-4 ay oluyor. Kasım başından aralık sonuna kadar 13 defa mavi ekran hatası aldım. Yardımcı olabilecek olan var mı? RAM'leri Memtest86 ile taradım. Hata çıkmadı. Minidump dosyalarını ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.Mini dump dosyaları

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı toplayalı 3-4 ay oluyor. Kasım başından aralık sonuna kadar 13 defa mavi ekran hatası aldım. Yardımcı olabilecek olan var mı? RAM'leri Memtest86 ile taradım. Hata çıkmadı. Minidump dosyalarını ekliyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. İyi forumlar.Mini dump dosyaları
bende verdıgı zaman ramlar uyumsuzmus 2 tane farklı ram varsa bırısını cıkart dene olmadıysa dıgerınıde cıkart

Sistem özelliklerini yaz.

BattlEye kaldır.
PUBG Anti hile yazılımını kaldır.

Ekran kartı sürücünü güncelle. En güncel WHQL sürücüyü kurun.

"sfc /scannow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Bir anti virüs ile sistemi tarat. Virüs varsa temizle.

HDD'yi HD Tune ile "error scan" testi yap. Health sekmesini paylaş. İlk bunu yapın. Sonuçları paylaşın.

HDD Sentinel ile sağlık derecelerine bakın.

Sistemim şu şekilde:
İşlemci:Ryzen 3500x
Ram:8+8 gskill 3200mhz ram
Ssd:kioxia 500 gb nvme
Anakart:gigabyte 450m s2h
Psu:550 watt corsair
Ekran kartı: Gigabyte gtx 1660 super 6gb
Virüs taraması windows defender ve malwarebytes ile baktım.Bir şey çıkmadı.Hd tune işlemini akşam yapıp sorun çıkarsa paylaşırım.Ekran kartı sürücüm güncel.Mini dump dosyalarında sorun ne gözüküyor acaba ?

Genel olarak benim üstte dediklerim sorun çıkatmış. Oyunların anti hile yazılımları, ekran kartı sürücün, Windows10 dosyaların birkaçı eksik veya bozulmuş ve SSD'in ile ilgili 2-3 hata gördüm. SSD ile ilgili sorun olacağından emin değilim. Sorun olmayabilir ama test etmekten zarar gelmez. Emin oluruz hem.

Tamamdır teşekkür ederim.Hd tune testini akşam yapıcam.Ramlerden şüphelenmiştim.Oraya yoğunlaşmıştım.
Hd tune ile taradım hepsi yeşil geldi. Sfc komutunuda kullandım bir şey bulamadı. Ekran kartı sürücüsünü geforce experience ile güncelledim .Anti Hile yazılımlarını kaldırıp tekrar kuracağım. Başka bir öneriniz var mı yapabileceğim? Belirgin bir sorun bulamamama rağmen çok sık oldu. Umarım artık olmaz

Son düzenleme:
Navagio.sys hatası PUBG anti hile yazılımı ile alakalı. Sorunu oluşturan belli. Oyunu kaldırın.

Tekrar mavi ekran alırsanız minidump dosyasını paylaşın. Eğer mavi ekran sorunun bittiğini düşündüğün an mesajımı çözüldü olarak işaretleyebilirsin.

Geri
Yukarı