Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Founder777

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. 1 haftadır farklı hata kodları ile mavi ekran hatası alıyorum. Daha fazla "minidump" dosyası vardı ama belki yazılım ile alakalı bir sorundur diye format attım ama düzelmedi format esnasında bile mavi ekran hatası verdi. Oyun oynarken; internet tarayıcısı üzerinden yeni bir link üzerinden başka bir siteye girme esnasında; video izlerken bile mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayar önce donuyor ardından bir iki dakika sonra mavi ekran hatası veriyor ya da direkt mavi ekran hatası veriyor yardımcı olursanız çok sevinirim.Dosya.tc'ye yüklediğim minidump dosyalarımını indirme linki.

Sistemim: Ekran kartı EVGA GTX970, işlemci Intel i5-4460 3.20 GHz, bellek G.Skill 8 GB (2x4GB) Ripjaws X DDR3 1600MHz, SSD Samsung EVO 850, HDD Seagate Barracuda 2 TB 7200RPM, anakart ASUS H97M-E.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
XMP kapalıydı değil mi? Kapalıysa ne yazık ki test sonuçları doğrudur ve RAM arızalıdır.
1) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyanızı aşağıdan indirebilirsiniz.

2) Samsung Magician kaldırın.

3) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Ses)

4) Aşağıdaki rehberi kullanın ve sonucun ekran alıntısını paylaşın.

5) Windows Update ile güncelleştirmelerin ne kadarı varsa yükleyin.

6) XMP kapalı bir biçimde Memtest86 testi uygulayıp test sonuçlarını paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

1) BIOS güncelleyin. Güncel BIOS dosyanızı aşağıdan indirebilirsiniz.

2) Samsung Magician kaldırın.

3) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Ses)

4) Aşağıdaki rehberi kullanın ve sonucun ekran alıntısını paylaşın.

5) Windows Update ile güncelleştirmelerin ne kadarı varsa yükleyin.

6) XMP kapalı bir biçimde Memtest86 testi uygulayıp test sonuçlarını paylaşın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle çok teşekkür ederim dediklerinizi uyguladım. 4. ve 6. maddelerin ekran alıntıları:

4.
Cmd komut ss.PNG

6.
IMG_20210105_171736.jpg

Bu konuda daha bilgili üyelerimiz var. Yani bunun için ayrı bir konu açabilirsiniz. O halde artık sorunun kaynağını çözdük ha? O halde konuyu çözüldü olarak işaretleyebiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı