Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Ekran kartı testi yapınca sorun yaşamadım OCCT'nin 5.5.6 versiyonundaki Memtest'i yaptığımda o

1611264318616.png

Hatasını alıyorum ayrıca diğer versiyonlardaki Memory testlerinde de başlattığım anda uygulama takılıyor ve kapatana kadar o şekilde kalıyor.
Son versiyonda hala işlemci testinde crash alıyorum ama eski versiyonlarda crash yok.

1611267718364.png

Tuşa basınca bu şekilde kalıyor.
BIOS'u resetledim ve ekran kartını güncelledim sorun çözüldü sevgili AMD de bizi uğraştırmış oldu.
Çözüldü.
BIOS sürümünü güncelle.

Ekran kartı sürücün güncel mi diye kontrol eder misin?

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Kullandığın diske HD Tune yazılımı ile "error scan" testi yap. HDD Sentinel yazılımı ile sağlık derecelerini paylaş ve S.M.AR.T değerlerini paylaş.

CPU-Z yazılımı ile SPD kısmından slot bölümlerini paylaşın.

Tencent Games kaldır.

Tekrar mavi ekran alırsan dump dosyanı paylaşırsın.

Bir şeylerden dolayı anlamıyorum son 3 günde başına gelen aynı hatalar benimde başıma geliyor. 1.5 aydır sıkıntısız kullandıgım sistem 3 gündür mavi ekran hatası veriyor. Gerçekten garip. Son 3 günde bir şeylerden dolayı mavi ekran yiyoruz ama neden olduğunu bir türlü çözemedik.

1610810094985.png
1610810115653.png

bios sürümüm en güncelin bir eskisi ekran kartı ve windows son sürüm
HD tune ve HD sentinel testlerini daha yapmadım yapınca paylaşırım
başka problemler de var bilgisayarda problem anakartta olabilir mi? usb aygıtlarının gitmesi gibi
Hd tune de temiz çıktı
1610820726861.png

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.

Yeni konular

Geri
Yukarı