Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

TheSpike58

Centipat
Merhaba;

Daha önce takılı disklerden dolayı bir mavi ekran hatası aldığımı düşünüp diski çıkarmıştım ve 2 haftadır bir sorun yoktu.

Şimdi farklı bir kod ile mavi ekran hatası alıyorum.

Sinir bozucu derecede fazla olmaya başladı konuyu 2. yazışım konuyu açarken bile aldım.

Minidump dosyamı paylaşıyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
1) BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün ve sonrasında Memtest86 testi uygulayın. BIOS'ta yapacağınız o ayar XMP profili açıksa kapatılması için bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Onboard)

3) Sisteme takılı klavye ve fare dışındaki tüm USB aygıtlarınızı çıkartın.

1) BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün ve sonrasında Memtest86 testi uygulayın. BIOS'ta yapacağınız o ayar XMP profili açıksa kapatılması için bu arada.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2) Aşağıdaki sürücüyü indirip kurun. (Onboard)

3) Sisteme takılı klavye ve fare dışındaki tüm USB aygıtlarınızı çıkartın.
Merhaba ;

memtestten önce 2 ramim farklı frakansta ve düşük olanda otomatik çalışıyordu ve birisinden şüheliydim çıkardım ve sabaha kadar açık bıraktım bir sorun yok sanırsam şimdilik gidince memtestide deneyeceğim

onboard grafik kartımı yükleyemiyorum hiçbir şekilde görmüyor format sonrası ben kurcalayıp kaldırmış olabilirim diye düşünüyorum.

son olarak temiz bir windows kurmak istiyorum fakat değişik versiyonlarınıda gördüm superlite vs bunlar güvenilir yazılımlarmıdır ?

arka planda defenderin yediği rami görünce insan yönelmek istiyor

teşekkür ederim iyi günler

Temiz kurulum yapmak istiyorsanız yapın tabii ki ama dediğim gibi sorun RAM'de. Çorba RAM yapmışsınız, farklı markaları falan bırakın farklı MHz değerlerinde çalışan RAM takmak sistem stabilitesini bozar. Düşük modelli olan RAM'i kullanmayın yeterli olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı