Çözüldü KERNEL_SECURITY_CHECK_FAILURE hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Berkay Keleş

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bilgisayarı yeni aldım ve her 1-2 günde bir durduk yere mavi ekran veriyor. Sebebi hakkında bir fikrim yok. Başka mavi ekran hatası alanlara verdiğiniz cevaplara göre minidump dosyalarını istiyormuşsunuz fakat nasıl atacağımı bilmiyorum ama fotoğrafını şöyle bırakayım. (Ekran kartı güncel.)

resim_2021-01-20_144510.png

Çözüm
Biraz geç dönüş yapıyorum fakat bu sorunu internetten araştırdığımda sorunu yaşayanları görmüştüm, ama hiçbiri çözüm bulamamıştı. Şimdi ben sizlere sürecimi anlatacağım. GameGaraj garantisine bilgisayarımı 4. sefer gönderişimdeki yetkili bilgisayarımdaki mavi ekran sorununu format atarken yaşadığını söyledi. O da RAM'lerimi değiştirip tekrar format atmış ve yine yaşamış. Ardından CPU'mu değiştirmiş ve 6 kere format atmasına rağmen sorun yaşanmamış. Bilgisayarım şu anda elimde ve 1 aydır sapasağlam çalışmakta. Eğer sizde böyle bir sorun yaşıyorsanız ve garantidekiler biz görmedik hatayı diyorlarsa işlemcinin değiştirilmesi için ısrar edin. 15 sayfalık tartışmamızda bana yardım etmeye çalışan herkese çok çok teşekkür ederim.
Ek olarak hızlı başlatma ile hazırda beklet açıksa onu da kapatın. Bunun için aşağıdaki rehberi okuyabilirsiniz.

Ayarlar> program kaldır ve değiştir> sonrasında yazıcı ve tarayıcına ait sürücülerin uygulamaları çıkmalı. Onları kaldır.

Yazıcı kullanmıyorum. Sadece bilgisayar elime gelirken garanti vs. bu bilgisayardan çektirmişler. Tarayıcı olarak Opera GX ve Google Chrome kullanıyorum. İkisini de kaldırayım mı? Nasıl giriş yapacağım?

Ek olarak hızlı başlatma ile hazırda beklet açıksa onu da kapatın. Bunun için aşağıdaki rehberi okuyabilirsiniz.

Açıkmış hocam kapattım.

Yazıcı kullanmıyorum. Sadece bilgisayar elime gelirken garanti vs. bu bilgisayardan çektirmişler. Tarayıcı olarak Opera GX ve Google Chrome kullanıyorum. İkisini de kaldırayım mı? Nasıl giriş yapacağım?

Açıkmış hocam kapattım.

Klavyenizde arıza var. Ayrıca dediklerimi yapmamışsınız. Sorun hala aynı şeylerden kaynaklı.

Hocam anlayamadım Opera GX ve Google Chrome'yi oradan silmemi mi istiyorsunuz. Bahsettiğiniz uygulamalar neler ben pek bilmiyorum bu konuları da cahilliğime verip anlatırsanız sevinirim.

Raporu atar mısınız? Rehber aşağıda. Biraz yoğunum da geç yazıyorum. Malum sınavlar falan var. :D

Raporu atar mısınız? Rehber aşağıda. Biraz yoğunum da geç yazıyorum. Malum sınavlar falan var. :D

Ben bu vidoe sayesinde sorunu çozdum.

Bu nedir hocam 😅.
@KojiroHyuga04 hocam dediğiniz şeyi nasıl yapacağım anlatabilir misiniz?
@Enes3078 bir gelişme var mı hocam?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı