Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Ekran kartı sürücünü güncelliğini kontrol et. Güncel değil ise güncelle.

USB portuna şu anlık sadece klavye, fare ve kulaklık takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

"sfc /scannow" rehberini uygula.

Anakartın ve BIOS sürümün nedir? Bunu söylemelisin.

Minidump üzerinden anakartını ve BIOS sürümünü öğrenemedim.

Hatta direkt sistem özelliklerini yaz. Sonra BIOS sürümünü öğren ve yaz.

USB portuna şu anlık sadece klavye, fare ve kulaklık takılı kalsın. Diğer USB portları boşta kalsın.

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Hocam BIOS en günceli laptop kullanıyorum 1.33. GPU sürücüleri güncel Wi-Fi bluetooh dahil her şey güncel bende şaşırdım ilk defa aldım 9 aydır kullanıyorum sürücleri hep güncel tutuyorum acaba tam hangi sürücü bir de NVMe SSD ile ilgisi olabilir mi?

"Sfc /scannow" rehberini uygula.

Sistem:

Intel i5-9300H (4.1GHz) | Nvidia GTX 1650 (1024 CUDA) | Kingston 16 GB(2x8) DDR4 | Micron 512 GB ( Nvme m2)

NVMe SSD belki alakalı olabilir. SSD ile ilgili bir durum mu var mı? Çünkü PCI denilince aklıma PCI girişleri aklıma geliyor. Yani anakart üzerinde bulunan PCI girişleri.

SSD ile ilgili bir sıkıntı varsa söyleyin.
Hocam ssd micron 2200 512gb ssdsi aslında bir sorunu yok ama pci görünce bende o diye düşündüm fakat bir sıkıntısı vs yok fabrika ssd si laptopla beraber gelen okuma yazma oranları iyi ama ben minidump ayıklamadan baktığımda DXG Power IRP timeout yazıyordu bu gpu mu olur ?

Kamera sürücüsünü sil. Bluetooth sürücüsünü güncelle. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kur.

Ayrıca çipset sürücünüzü de güncelleyin. Neyle güncelliyorsunuz sürücülerinizi?

BIOS'u Default yapın. BIOS güncellemesi varsa yapın. Memtest86 yapın. Batarya yatağının oynamadığına emin olun.

Kamera sürücüsünü sil. Bluetooth sürücüsünü güncelle. DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldırıp tekrar kur.

Ayrıca çipset sürücünüzü de güncelleyin. Neyle güncelliyorsunuz sürücülerinizi?

BIOS'u default yapın. BIOS güncellemesi varsa yapın. Memtest86 yapın. Batarya yatağının oynamadığına emin olun.

Hocam kamera sürücüsü zaten Windows'un GPU'ları da temiz kurdulum yaptım daha vermedi çipseti anakartın üreticisi yani Acer'ın siteden güncelledim BIOS default diye bir ayar yok yeni sistem bu UEFI fazla bir ayar yok BIOS'da.

Başka mavi ekran aldıysanız minidump dosyasını paylaşın. Belki başka minidumplar ile başka bir şeyler buluruz.

Sistem imzada yazmıyor. Laptop modelin nedir? BIOS sürümün 1.33 demişsin.

Sürücüleri ne ile güncelliyorsun?

Yeni konular

Geri
Yukarı