Mavi ekran hatası

Intel ses sürücünü ve ağ sürücünü kaldırıp yeniden güncel olan sürümü kur. Logitech yazılımını kaldır, GPU-Z kullanma bir süreliğine. Olan dosyalarını sil. Ekran kartı sürücünü de güncelle.

Aşağıdaki dizinlerin içini temizle:

C:\Windows\Prefetch
%TEMP%

Ayrıca iki bellek takılı bilgisayarınızda ve markaları birbirinden farklı. Birisi Kingston, birisi Samsung. Daha önceden size sorun yaşatıyor muydu yoksa yakın zamanda mı bu yükseltmeyi yaptınız? Belleklerin kendisinde gözüken bir hata yok fakat uyumsuzluk olma ihtimaline karşın bu soruyu sorma gereği duydum.

Intel ses sürücünü ve ağ sürücünü kaldırıp yeniden güncel olan sürümü kur. Logitech yazılımını kaldır, GPU-Z kullanma bir süreliğine. Olan dosyalarını sil. Ekran kartı sürücünü de güncelle.

Aşağıdaki dizinlerin içini temizle:

C:\Windows\Prefetch
%TEMP%

Ayrıca iki bellek takılı bilgisayarınızda ve markaları birbirinden farklı. Birisi Kingston, birisi Samsung. Daha önceden size sorun yaşatıyor muydu yoksa yakın zamanda mı bu yükseltmeyi yaptınız? Belleklerin kendisinde gözüken bir hata yok fakat uyumsuzluk olma ihtimaline karşın bu soruyu sorma gereği duydum.
Gerçekten çok kapsamlı bir cevap olmuş öncelikle teşekkü rederim söylediklerinizi yapıp tekrar dönüş sağlarım. RAM lerle alakalı söyeldiğinize gelirsek sorun yaşamıyordum sadece laptop eskidiği için performansını artırmak adına almıştım 1 yıl oldu alalı sorun yaşamamıştım.

Ben teşekkür ederim, beklemedeyim :)
C:\Windows\Prefetch %TEMP% bu iki dosyayı tamamen sildim GPU-Z dosyalarıyla sildim, ağ sürücüsü ve ses sürücülerini silip en güncellerini yükledim ve oyun başlattım ve 15 dk'lık bir mutluluk yaşadım zira hiçbir hata yoktu ve tertemiz bir görüntü vardı ta ki mavi ekran görene kadar :D sorun ile alakalı minidump dosyasını tekrar paylaşıyorum
Eğer sorarsanız diye yaptıklarım
- OCCT testi yaptım 10 dk hiçbir hata yoktu ve 80 dereceyi geçmedi zira yeni termal macun sürdüm
- Amd sürücülerim güncelledim.
Varsa öneriniz tekrar cevabınızı bekliyorum. üzdün - Google Drive

Yine aynı sorunlar gözüküyor maalesef. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp en güncel sürümü yükleyin, bu sürüm sorun çıkardıysa bir önceki WHQL imzalı olanı yükleyin. WLAN ve LAN sürücülerini güncelleyin. Ses sürücülerini de kaldırıp tekrar kurun. Furmark ile de ekran kartını 15 dk test eder misiniz?

Ayrıca sürücüleri nasıl kuruyorsunuz veya güncelliyorsunuz? Sürücü bulucu kullandınız mı? Örneğin Driver Booster gibi.

Yine aynı sorunlar gözüküyor maalesef. Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp en güncel sürümü yükleyin, bu sürüm sorun çıkardıysa bir önceki WHQL imzalı olanı yükleyin. WLAN ve LAN sürücülerini güncelleyin. Ses sürücülerini de kaldırıp tekrar kurun. Furmark ile de ekran kartını 15 dk test eder misiniz?

Ayrıca sürücüleri nasıl kuruyorsunuz veya güncelliyorsunuz? Sürücü bulucu kullandınız mı? Örneğin Driver Booster gibi.
DDU ile ekran kartı güncellemesini güvenli modda yapmıyorum bu sefer öyle denerim. Amd kendi sitesinden indiriyorum farklı bir sürücü denerim.WLAN sürücülerini güncellerim varsa tabii. Furmark testinin sonuçlarını da paylaşırım. Driver booster ve benzeri sürücü bulma uygulamaları kullanmıyorum. Sonuçları paylaşırım teşekkür ediyorum ilgilendiğin için .
DDU ile ekran kartı güncellemesini güvenli modda yapmıyorum bu sefer öyle denerim. Amd kendi sitesinden indiriyorum farklı bir sürücü denerim.WLAN sürücülerini güncellerim varsa tabii. Furmark testinin sonuçlarını da paylaşırım. Driver booster ve benzeri sürücü bulma uygulamaları kullanmıyorum. Sonuçları paylaşırım teşekkür ediyorum ilgilendiğin için .
sürekli aynı atikmdag.sys mavi ekran hatası alıyorum sıkıldım bu durumdan uğraşmamak en güzeli nasip olursa iyi bir bılgısayar alırım. Desteğin için teşekkürler @24099

Sürekli aynı atikmdag.sys mavi ekran hatası alıyorum sıkıldım bu durumdan. Uğraşmamak en güzeli nasip olursa iyi bir bilgisayar alırım. Desteğin için teşekkürler @Akil Gündoğan.
Şöyle, yeni dökümleri bir kez daha atarsan inceleriz. Furmark testi ne alemde peki? Donanımsal bir arızaya benziyor sanırım. Ona göre net bir çıkarım yapalım ki sen de uygun şekilde hareket edebilesin :)

Şöyle, yeni dökümleri bir kez daha atarsan inceleriz. Furmark testi ne alemde peki? Donanımsal bir arızaya benziyor sanırım. Ona göre net bir çıkarım yapalım ki sen de uygun şekilde hareket edebilesin :)
Açıkçası aygıt yöneticisinden amd ekran kartını devre dışı bırakıp intel hd grafikle 50 fps te leş görüntüde :D oyun oynuyorum ama zevk vermiyor tabii ki. Yine de attığın mesaja istinaden art arda gelen 2 mavi ekran hatasını paylaşıyorum bir umut. Minidump dosyası - Google Drive

Bende laptop dan gta 5 oynuyordum kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı yeniden başlatın diye hata verdi 2 kere oyun pc zorladığı için biliyorum ama ram den midir problem acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı