Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

BedelsizASKER

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Nizamiye
Daha fazla  
Sürekli mavi ekran almaya başladım her şey güncel. Özellikle Windows güncellemelerinden sonra oluyor. Donanımsal bir sıkıntı yaşadığımı düşünmüyorum bir güncelleme geliyor ve sürekli mavi ekran alıyorum sonra bir güncelleme daha geliyor ve mavi ekran hatası almıyorum. Minidump dosyalarını paylaşıyorum aşağıya bilen varsa bana yardımcı olabilir mi? Mavi Ekran

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak sorunu belirleyemedim.

Sistem özelliklerin nedir?

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaş.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal

"DISM" rehberini uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Anti virüs ile sistemi tarat ve virüs bulursa temizle. Malwarebytes, Kaspersky tarzı AV ile taratabilirsiniz.

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistem açıldıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar açın.

Tekrar mavi ekran alırsanız tekrar minidump dosyasını paylaşın.

Tam olarak sorunu belirleyemedim.

Sistem özelliklerin nedir?

Olay görüntüleyicisi raporunu paylaş.
Rehber: Olay Görüntüleyicisi Raporu Almak | Technopat Sosyal

"DISM" rehberini uygulayabilirsin.
Rehber: DISM aracı nedir ve nasıl kullanılır? | Technopat Sosyal

Anti virüs ile sistemi tarat ve virüs bulursa temizle. Malwarebytes, Kaspersky tarzı av ile taratabilirsiniz.

Sanal bellek özelliğini kapat ve sistemi yeniden başlat. Sistem açıldıktan sonra sanal bellek özelliğini tekrar açın.

Tekrar mavi ekran alırsanız tekrar minidump dosyasını paylaşın.

Dostum format attım her bileşeni söktüm taktım temizledim yok 1 dakikada bir mavi ekran BIOS'u bile sıfırladım.

Peki, siz bilirsiniz. Dediklerimi uygulamak size kalmış.

Seni dediklerini yapabilmek için bir 10 dakika müsaade etse bilgisayar yapacağım ama 10 saniye içinde mavi ekran yeniden başlatılıyor 10 saniye sonra yine mavi ekran çok sağ ol yine de dostum başka kimse yardımcı olmadı şu Windows'un toplu güncellemesi vardı güncelle dedim demez olaydım PC cenaze hayır bir güncelleme bu kadar zarar verir mi daha önce de bir güncellemede mavi ekran hataları almıştım onu sfc/scannow komutu ile halletmiştim şimdi komut istemcisini bile açamadan mavi ekran bir de işin ilginç tarafı format atmadan önce bir oyun var bende o oyunu rahatlıkla oynayabiliyorum oyunda mavi ekran almıyorum saatlerce oynuyorum ama mavi ekran vermiyor fakat oyundan çıkıp masaüstünde 30 saniye bekle direk mavi ekran.

Yeni konular

Geri
Yukarı