Çözüldü DRIVER_POWER_STATE_FAILURE mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10
Tamamdır hocam. Dediğim gibi bilgisayara geçince ilk işim analiz edeceğim.
Core Temp uygulamasını inidirip işlemci sıcaklık değerlerini test edin.
MSI Afterburner programı indirip ekran kartı sıcaklık durumunu test edin.
Kasanızdaki tozları vb. alın, soğuk tutmaya çalışın, fan ekleyin.
HDD'niz varsa kontrol edin, sağlık durumu düşükse çıkartın.

SSD 87'ye düşmüş, çok yüksek değil, 90 100 aralığında olması lazım. Bir rakam bile düşse sıkıntı demektir, bence SSD ile alakalı.

Arkadaşlar lütfen dosyaları analiz etmeden yazmayalım.

1 günde belli olacak iş değil bu, en az 2-3 gün geçmesi gerek. Bir sorun yoksa konu sahibi bildirecektir.

Hayır 1 gün de olabilir, mavi ekran bu, ne zaman olacağı belli olmaz. Sorun devam ediyorsa SSD'dendir büyük ihtimal. Konu sahibi bildirecektir evet.
Benim eski bilgisayarımda açılışta mavi ekran veriyordu. Bilgisayarcıya götürdüm, hard disk ölmüş dedi, virüs yemiş dedi. Virüs olabilir, virüs taraması yap bakalım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Hayır 1 gün de olabilir, mavi ekran bu ne zaman olacağı belli olmaz. Sorun devam ediyorsa SSD'dendir büyük ihtimal. Konu sahibi bildirecektir evet.
SSD sorunu dumplarda öncelik göstermiyor. Neye göre bu çıkarımda bulundunuz? 2-3 gün beklenmeli derken sorunun çözülmesi için geçmesi gereken süreden bahsettim.

Dumplarda göstermez ancak donanımsal sebepleri dumpla bulamazsın.
MEMORY_MANAGEMENT hatası bellek ve disk hatası olabilir.

BAD_POOL_HEADER hatası da belleklere işaret eder.
NTFS içerikle kodlar da aynı şekilde disk hatasına işaret eder.
NTFS_FILE_SYSTEM disk hatasına işaret eder.

Bunun gibi donanımsal ekran kartı, disk, RAM, ekran kartı belleği gibi bir çok donanım mavi ekrana neden olabilir.
Diğerlerini zaten @PanzerTR hocam yazmış.
Açıkçası sadece irp ve decstack gibi komutları uyguladım ve ikisi de BIOS'a işaret ediyordu.

Ayar sıfırlamak sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı