Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Bu cihazı artık servise göndermenin zamanı gelmedi mi?

Yine ekran kartı çökertmiş.
Hocam şöyle. 2020 üretimi TUF Gaming A15 kullanıyordum. Sorun çıkarıyor diye 2021 TUF Gaming F17 aldım. Cihaz daha 1 aylık yani. Servislik olduğunu düşünmüyorum hocam.
Ekran kartı çökertmek tabirini biraz açma şansınız var mı?

Neyini açayım ki? Açık açık şunu diyorum ekran kartı sürücüsü sistemi çökertmiş.

Servise gönderin, PCI ile NVIDIA ekran kartı çıkıyor. Bu çıkıyorsa hayra alamet değildir.
Sürücü kaynaklı bence çünkü bir önceki sürücüde böyle bir hata yoktu hocam.
Bekleyeyim bakayım neler olacak.

Hocam yalancı durumuna düşürüyorsun beni.

Bu konularda yalan konuşmam.
Hocam yalancılık vs. yok lütfen başka yere çekmeyelim. Yalancı durumuna düşürecek olsam etiketlemem sizi... Bir önceki sürücüde böyle bir sorun olmadığını belirtiyorum. Cihaz daha yeni olduğu için servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum fikrimi belirttim sadece hocam. Bakıp göreceğiz ama sizin açıklamanızı da dikkate alıyorum merak etmeyin. Tekrar hata alırsam paylaşacağım sizlerle.

Hocam yalancılık vs. yok lütfen başka yere çekmeyelim. Yalancı durumuna düşürecek olsam etiketlemem sizi... Bir önceki sürücüde böyle bir sorun olmadığını belirtiyorum. Cihaz daha yeni olduğu için servislik bir durum olduğunu düşünmüyorum fikrimi belirttim sadece hocam. Bakıp göreceğiz ama sizin açıklamanızı da dikkate alıyorum merak etmeyin. Tekrar hata alırsam paylaşacağım sizlerle.
@KojiroHyuga04 reisin lafının üstüne laf söylenmez ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum. En yeni sürücü yerine bir düşük versiyon deneyebilirsin, varsa WHQL sürümü kurabilirsin, DirectX güncelleyebilirsin, (dxgmms2.sys den ötürü) ayrıca son minidumpa bende baktım "VIDEO MEMORY MANAGEMENT" diyor, zaten bunu diyorsa genelde donanımsal bir sorun vardır. Yani Kojiro haklı olabilir.
@KojiroHyuga04 reisin lafının üstüne laf söylenmez ama kendi fikrimi belirtmek istiyorum. En yeni sürücü yerine bir düşük versiyon deneyebilirsin, varsa WHQL sürümü kurabilirsin, DirectX güncelleyebilirsin, (dxgmms2.sys den ötürü) ayrıca son minidumpa bende baktım "VIDEO MEMORY MANAGEMENT" diyor, zaten bunu diyorsa genelde donanımsal bir sorun vardır. Yani Kojiro haklı olabilir.
Ayrıca cihazın ne kadar yeni olduğunun bir önemi olamaz çünkü teknoloji işi şans işidir. Belki de fabrika çıkışından hatalıdır olamaz mı? Kul yapısı neticede. Sen alalı 1 gün de olsa 1 sene de olsa durum budur. Sıfır kutulu Acer Nitro 5 alan arkadaşımın kutu açılımında PC'si çalışmadı. İade etti parasını geri aldı, olan hevesine oldu. Söz konusu teknolojik alet edevat olunca bunlar söz konusu olabiliyor.

Hocam yalancı durumuna düşürüyorsun beni.

Bu konularda yalan konuşmam.

Hayırlı akşamlar hocam. Tekrardan bakabilir misiniz yine mi NVIDIA?

Bir de hocam size servise göndermek konusunda söylediklerimin sebebi şu ki, bir önceki cihazım A15 idi ve aynı şekilde özellikle de @Yener K. hocam ve @Recep Baltaş hocam ikisi de servise göndermemi söylemişti. Cihazı 2 kez gönderdim ve ikisinde de ekran kartı ve diğer donanımların hiçbirinde sorun olmadığı söylendi. Hemen hemen aynı hataları alıyorum ki onda daha da çok hata aldım ben. Ondan dolayı yani servis işi biraz boş onu demek istiyorum. Ya orada bulunan arkadaşlar iş bilmiyorlar ya da cihazlar gerçekten bozuk değil.... Konunun sizin bilginizle vs. alakası yok yani. Bilginize sözünüze güvenmeyecek olsam zaten sizden bir şey bekleyip etiketlemem hocam. @KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Ben cevap yazarken yazdınız mesajı, ayrıntılı bakamadım?

Bu ASUS'a yemin billah güven olmaz. Servis desen aynı kalite desen aynı.
Masaüstü kategorisi iyi sayılır.

Garantisi varsa bana kusurlu mal sattınız deyip değişim talep edin. 2 kere servise yollamışsınız.

Bir kere daha yollayın.
Yine aynı hata alınırsa adamlar size sağlam bir mal göndermek zorundalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı