Mavi ekran hatası

emrkrks

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba arkadaşlar, 4-5 ay önce toplamış olduğum bilgisayarımda bazı hatalar ile karşılaşmaya başladım. Bu hataların Windows yazılımlarından olduğunu düşündüğüm için format denedim fakat çözüme ulaşmadı. Bilgisayarımda M.2 SSD bulunmakta fakat bilgisayarımı gün içerisinde ilk defa açtığımda açılma süresi bazen 20 sn gibi bir zaman diliminde açılıyor. Bildiğim kadarıyla bir M.2 SSD için bu fazla yüksek bir değer diye düşünüyorum. Bilgisayarı kullanırken anlık FPS düşmesi benzeri donma değil fakat takılmalar oluyor oyun, ses o an ne varsa bu takılmalara maruz kalıyor.
Mavi ekran aldım birkaç kere ve mavi ekran kodunun birisinde RAM ile ilgili bir problem verdiğini gördüm. Memtest86 ile test yaptığımda sayın Recep Baltaş'ın testlerindeki gibi sorun bulunamadı, RAM'ler temizdi fakat bilgisayar açılırken veya kapanırken mavi ekran hatası alıyorum. Kullanırken henüz hiç almadım. Aşağıya Minidump dosyalarını bırakacağım. Bunun dışında ısı, Update ve BIOS gibi güncellemelerim son sürümde. Yardımlarınızı bekliyorum saygılarımla...

Minidump: Minidump - Google Drive

Hocam merhaba tekrardan, Finaller yüzünden dönüş yapamadım fakat şimdi testi gerçekleştirdim aşağıya ekliyorum görseli. Sizin dediğiniz gibi TPM ayarını kapattım evet eskisi kadar sık olmuyor sadece 1 defa yaşadım aynı takılma olayını.
Ben bilgisayarı Windows'tan fabrika ayarlarına çektim. 1 haftadır sorun yok. 21H2 sürümü indirilirken bir çakışma oldu diye düşünüyorum. Bir süre daha kullanayım kesin çözüm oldu mu anlarız.

Ben bilgisayarı Windows'tan fabrika ayarlarına çektim. 1 haftadır sorun yok. 21H2 sürümü indirilirken bir çakışma oldu diye düşünüyorum. Bir süre daha kullanayım kesin çözüm oldu mu anlarız.
Bende windows ile ilgili bir problem olduğunu düşünmekteyim bu arada dünden bu yana 2 kez daha yaşadım bu takılma olayını umarım düzelir test sonuçlarına göre donanımsal bir sıkıntı bulunmuyor

Bende windows ile ilgili bir problem olduğunu düşünmekteyim bu arada dünden bu yana 2 kez daha yaşadım bu takılma olayını umarım düzelir test sonuçlarına göre donanımsal bir sıkıntı bulunmuyor
Malesef biraz önce yine reset attı makina. PSU ya da RAM benim sorunum sanırım. RAM'lerim XMP ayarı aktifken açılmıyor. Aynı problemleri yaşamıyor olabiliriz

Geri
Yukarı