Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
C:/Windows/System32/memoş.exe
Daha fazla  
Merhaba değerli arkadaşlar. Bilgisayarımda 2 gün önce 22.05.2022 tarihinde (18:20) ve biraz önce mavi ekran hatasıyla karşılaştım. (11:20) BlueScreenView adlı uygulamayı indirdim .dmp dosyalarını açtım. Sorun 2 gün önce (18:20) ntoskrnl.exe adlı bir dosyadan kaynaklanmış. Az önce olan ise (11:20) tekrar ntoskrnl.exe ve Wdfilter.sys adlı dosyalardan kaynaklanmış. Tarayıcıma adını yazıp arattım ama anlamadım. ntoskrnl.exe ve Wdfilter.sys nedir?
Not: C:Windows:minidump içindekileri paylaşacaktım Drive'dan ama başaramadım kusura bakmayın. Yardım edene teşekkürler ;)
Saat 11:20 (24.05.2022)

bluescreenview saat 11.20.PNG

Saat 18:20 (22.05.2022)

bluescreenview saat 18.20.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Her şeyi anladım da MSI Afterburner'ı ve BattlEye'nin oyununu neden sildim o mu problem yarattı acaba?
Eki Görüntüle 1398953
Problemin MSI Afterburner ya da BattleEye'da olduğunu kesin olarak söylemek mümkün değil. Neden sildirdiğimi de anlaşılır bir şekilde anlatabileceğimi zannetmiyorum. Sorun düzeldiyse yükleyebilirsiniz. BattleEye yüklemek için bu anticheati kullanan herhangi bir oyuna giriş yapın. Muhtemelen kendisi otomatik olarak yüklenecektir. Olmazsa dosya doğrulama denersiniz.
Bu kadar zor olmamalı yahu. Masaüstüne klasör oluşturup dmp dosyalarını içine atacaksınız. Sonra bu klasöre sağ tıklayıp arşive ekle diyeceksiniz. Oluşan zip dosyasını Google Drive ile sıkıntı yaşıyorsanız Yandex Disk'e yüklemeyi deneyebilirsiniz. Hata kodu MEMORY_MANAGEMENT olarak gözüküyor. Muhtemelen ya Disk ya da RAM kaynaklı sorun var fakat en net veriler için dökümler gerekli.

Artı -1 Eksi
DDU ile ekran kartı sürücünü temizleyip, kendi sitesinden en son WHQL sürümü kur.

MSI Afterburner ve BattleEye AntiCheat yazılımlarını kaldır.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaş.

Son olarak Başlangıca msinfo32.exe yazıp entera bas ve çıkan sekmenin görüntüsünü paylaş. BIOS güncellemesi var mı diye kontrol edelim.

kardeş bende battleeye anticheat yok battleeye nin oyunu var onu mu kaldırcam?
DDU ile ekran kartı sürücünü temizleyip, kendi sitesinden en son WHQL sürümü kur.

MSI Afterburner ve BattleEye AntiCheat yazılımlarını kaldır.

HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan uygulayıp, sonuçlara ek olarak Health sekmelerini paylaş.

Son olarak Başlangıca msinfo32.exe yazıp entera bas ve çıkan sekmenin görüntüsünü paylaş. BIOS güncellemesi var mı diye kontrol edelim.
zararı var mı bir şey silinir mi laptopun masaüstünde bana ait olmayan dosyalar var ve kullanan kişiye lazım oluyor da
sistem bilgisi 1.PNG

battleeye nin oyununu kaldırdım, msi afterburneride sildim

Dosya Ekleri

• sistem bilgisi 2.PNG
    sistem bilgisi 2.PNG
    36,3 KB · Görüntüleme: 15
Son düzenleme:

Geri
Yukarı