Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yagizefe

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws CL18 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 500GB NVMe - Sandisk Plus 1TB Sata 3
Ekran kartı
Msi Geforce RTX 2070 Super
Anakart
Asus Prime B550M-A (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Bilgisayarımı alalı 1 yılı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen daha önce açtığım konudan sonra belli bir süre mavi ekran almamama rağmen tekrar mavi ekran hataları başladı. Bunun üzerine format attım ve Windows'u daha kurarken tekrar mavi ekran hataları aldım. Windows'u mavi ekran hataları alırken zar zor açıp chipset sürücüsünü yüklediğim zaman mavi ekran alma sıklığı azalıyor ama arada bir tekrar mavi ekran hatası alıyorum. Daha önce Memtest86 ile belleklerimi ve Hard Disk Sentinel ile disklerimi test ettim ve sağlıklı gözüküyor. DDU ile ekran kartı sürücülerimi temiz kurdum her şey tertemiz. Sıkıntı nerede bulamıyorum. Bazı minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump:

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle ssdniz kronik sorunlu ve minidumplarda pool kelimesi çoğunlukla geçiyor. Pool kelimesi RAM'leri işaret eder Memtest86 ile RAM testi yapıp sonuçları paylaşır mısınız? Eğer RAM'ler de sorun yok ise sıkıntı çıkartan şey disktir. Bu durumda sanal bellek kapatmak işe yarayabilir. Memtest 86 için rehber:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Merhaba dediklerinizi bugün yapabildim şehir dışındaydım kusura bakmayın. Memtest86 sonuçlarında hiçbir şey çıkmadı, zaten yakın zamanda da yapmıştım gayet iyi durumdalar. Yapabileceğim, önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Merhaba dediklerinizi bugün yapabildim şehir dışındaydım kusura bakmayın. Memtest86 sonuçlarında hiçbir şey çıkmadı, zaten yakın zamanda da yapmıştım gayet iyi durumdalar. Yapabileceğim, önerebileceğiniz başka bir şey var mı?

Sanal bellek kapatabilirsiniz.

Sanal bellek kapattım umarım mavi ekran almam biraz gözlemleyip geri dönüş yapacağım. Uğraşlarınız için teşekkürler.

Merhaba yine mavi ekran hatası almış bulunmaktayım. Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum. Bakabilirseniz sevinirim.

Minidump:

Son düzenleme:
Sanal bellek kapattım umarım mavi ekran almam biraz gözlemleyip geri dönüş yapacağım. Uğraşlarınız için teşekkürler.

Merhaba yine mavi ekran hatası almış bulunmaktayım. Minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum. Bakabilirseniz sevinirim.

Minidump:

Kaspersky ve Malwarebytes ile tam tarama yapabilir misiniz?

Son düzenleme:
Minidump 9.07.2022:

BattleEye anti-cheat ve Easy anti-cheat kaldırın.

Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.

BattleEye anti-cheat ve Easy anti-cheat kaldırın.

Bluetooth sürücünüzü güncelleyin.

Merhaba dediklerinizi dediğiniz gün uyguladım yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler.

Minidump 16.07.2022:

Yeni aldığım Minidump:

Bu ayın 27. ve 29. gününde aldığım Minidump dosyaları:

Son düzenleme:
BattleEye kaldırın.

DDU ile NVIDIA ekran kartını kaldırın.

Şu sürücüyü yükleyin:

CMD üzerinden şu komutları verin:
sfc /scannow
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Ancak en çok takıldığım nokta, bu sistemde ya Windows bozuk, ya da disk bozuk... HDTune ile işletim sisteminin kurulu olduğu diskte "Error scan" kısmında "Quick scan" tikini kaldırıp tarama sonucunu paylaşır mısınız? Bir de S.M.A.R.T verilerini.

Yeni konular

Geri
Yukarı