Mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

yagizefe

Decapat
Daha fazla  
RAM
G.Skill Ripjaws CL18 3600MHz
SSD veya HDD modeli
Crucial P5 500GB NVMe - Sandisk Plus 1TB Sata 3
Ekran kartı
Msi Geforce RTX 2070 Super
Anakart
Asus Prime B550M-A (WI-FI)
İşlemci
AMD Ryzen 5 3500X
Bilgisayarımı alalı 1 yılı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen daha önce açtığım konudan sonra belli bir süre mavi ekran almamama rağmen tekrar mavi ekran hataları başladı. Bunun üzerine format attım ve Windows'u daha kurarken tekrar mavi ekran hataları aldım. Windows'u mavi ekran hataları alırken zar zor açıp chipset sürücüsünü yüklediğim zaman mavi ekran alma sıklığı azalıyor ama arada bir tekrar mavi ekran hatası alıyorum. Daha önce Memtest86 ile belleklerimi ve Hard Disk Sentinel ile disklerimi test ettim ve sağlıklı gözüküyor. DDU ile ekran kartı sürücülerimi temiz kurdum her şey tertemiz. Sıkıntı nerede bulamıyorum. Bazı minidump dosyalarını aşağıya bırakıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Minidump:

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağ ve ses sürücülerinizi güncelleyin.

Logitech yazılımlarını kaldırıp tekrar kurun.

Logitech G432 Gaming Headset kullanıyorsunuz sanırım. Sürücülerini güncelleştirin.

BIOS'unuzu 2604 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ağ ve ses sürücülerinizi güncelleyin.

Logitech yazılımlarını kaldırıp tekrar kurun.

Logitech G432 Gaming Headset kullanıyorsunuz sanırım. Sürücülerini güncelleştirin.

BIOS'unuzu 2604 sürümüne güncelleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Merhaba dediklerinizi o gün yaptım ama bu mesajı yazmamdan 2 dakika önce yine bir mavi ekran aldım. BIOS'u güncellemek işe yaradı gibi gelmişti. Ne yapabilirim yardımcı olur musunuz?

Gecikme için özür dilerim vaktim olmadı.

Minidump:
Sorun değil. Attığınız döküm dosyası Disk ile ilgili bir soruna işaret ediyor. Aşağıdaki adımları gerçekleştiriniz.

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) Error Scan uygulayın. Quick Scan kapalı olsun. Error Scan sonuçlarına ek olarak Health sekmelerini de paylaşın.

HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T verilerini de paylaşın.

Sorun değil. Attığınız döküm dosyası Disk ile ilgili bir soruna işaret ediyor. Aşağıdaki adımları gerçekleştiriniz.

HD Tune Pro ile tüm disklere (USB ile bağladıklarınız dahil) Error Scan uygulayın. Quick Scan kapalı olsun. Error Scan sonuçlarına ek olarak Health sekmelerini de paylaşın.

HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T verilerini de paylaşın.
Merhaba dediklerinizi dediğiniz an yapmaya başladım. İşlemleri uygularken 1 kere daha mavi ekran aldım onu da paylaşıyorum. HD Tune kullanırken bir disk daha orada gözüküyordu ama HD Sentinel'de göremedim o diski. Bir diskimde maalesef Health kısmını paylaşamadım bir şey göremedim çözmeye çalıştım olmadı. İki diskime de 2 veya 3 kere test yaptım sonuçları bırakıyorum.Uğraşlarınız için çok teşekkür ederim.

Merhaba yardımcı olabilecek birisi var mı?

Son düzenleme:
Bu aşamada benden bilgili birinden yardım istesem daha doğru olacak sanırım. Hala disk ile ilgili olduğunu düşünüyorum fakat ne Health sekmelerine erişim sağlayabiliyoruz, ne de HD Sentinel'de sorun gözüküyor.

@Enes3078 @KojiroHyuga04 Müsait bir zamanınızda bakabilir misiniz?

Merhaba dediklerinizi dediğiniz an yapmaya başladım. İşlemleri uygularken 1 kere daha mavi ekran aldım onu da paylaşıyorum. HD Tune kullanırken bir disk daha orada gözüküyordu ama HD Sentinel'de göremedim o diski. Bir diskimde maalesef health kısmını paylaşamadım bir şey göremedim çözmeye çalıştım olmadı. İki diskime de 2 veya 3 kere test yaptım sonuçları bırakıyorum. Uğraşlarınız için çok teşekkür ederim.

Merhaba yardımcı olabilecek birisi var mı?

Öncelikle ssdniz kronik sorunlu ve minidumplarda pool kelimesi çoğunlukla geçiyor. Pool kelimesi RAM'leri işaret eder Memtest86 ile RAM testi yapıp sonuçları paylaşır mısınız? Eğer RAM'ler de sorun yok ise sıkıntı çıkartan şey disktir. Bu durumda sanal bellek kapatmak işe yarayabilir. Memtest 86 için rehber:

Geri
Yukarı