Çözüldü Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mercaen

Hectopat
Selam arkadaşlar, PC bir anda dondu mavi ekran hatası verdi. Ne olduğunu anlayamadım. Sadece güç seçeneklerini en düşüktü en yüksek yaptım ve C: Ye girip sistem hatalarını denetleme yaptım. Şu an sorun yok ama ileride belki olabilir. Nedenini öğrenebilir miyim acaba. Windows 10.

Minidump dosyasını atamadım.

Minidump

Son düzenleme:
Çözüm
DDU ile ekran kartı sürücünüzü temizleyin. Ardından Ekran Kartı üreticinizin kendi sitesinden en son WHQL sürümü kurun.

BIOS'unuzu F54 sürümüne yükseltin.

Son olarak HD Tune Pro ile tüm disklere Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmelerinin görüntülerini paylaşın.

Eğer Health sekmesinde veri gözükmüyorsa HD Sentinel ile Genel Bakış ve S.M.A.R.T sekmelerini paylaşın.
HD sentiel programında aynı hata duruyor. Öbür programa bakmadım belki programı sildiğim zaman gider. Şu ana kadar sıkıntı olmadı. En son attığım minidump dosyasına baktınız mı? RAM test etmedim. Bir o kaldı. Ancak sayı aynı bilmiyorum bende güç kaynağından şüpheleniyorum. Markası Gamepower, RAM'da teamgroup gerisi markaları sağlam 2 senedir bir sorun yoktu.

Dün gece sabaha kadar PC açık kaldı bir sıkıntı yok.

Son bir hata daha verdi. Onuda ben kendim girdim hatayı aratıp çözümü uygulayıp çözdüm. Şu anlık bir sıkıntı yok :D

Son düzenleme:
Son attığın döküm Disk ya da RAM gibi duruyor. Diskleri zaten test ettik. Müsait bir vaktiniz de Memtest86 ile X.M.P kapalı olacak şekilde bellek testi gerçekleştirir misiniz?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

RAM testi yaptım. Mem86 hata yok. XMP nedir onu bilmiyorum. Onun haricinde bu programla test ettim hata çıkmadı. Araştırdığıma göre RAM hızı yükseltmekmiş ben zaten bu ayarı bilmiyordum. Büyük ihtimal ben test ettiğimde bu ayarın bende kapalı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı