Çözüldü Wdf01000.sys mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Nitelikliksizim

Centipat
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
(Bilmiyorum)
Ekran kartı
İntel HD graphics
Anakart
(Bilmiyorum)
İşlemci
İntel celeron N3050
Mavi ekran hatası alıyorum. Hata ilk şarjdan çıkınca oldu ve ekran mavi ekran hatası verdi. Sonra yeniden başlatınca ekran tekrar geldi ancak şimdi açtığımda artık hep mavi ekranda kalıyor ve hiç açılmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Wdf01000.sys bir Windows sürücüsüdür. Sürücü, bilgisayarınızın donanım veya bağlı aygıtlarla iletişim kurmasını sağlayan küçük bir yazılımdır.

Buradaki sorunun diskinizle ilgili olduğunu düşünüyorum ama bundan emin değilim. Windows kurulum USB'si takıp onarma deneyebilirsizin.

Kurtarmanız gereken veri varsa bir Ubuntu USB hazırlayıp onunla boot ederek verilere erişebilirsiniz.

Verileri kurtardıktan sonra fomat atmayı deneyin ama başarsızı olursanız disk bozulmuş olabilir, SSD almanız gerekebilir.
Anladığım kadarıyla burada Minidump dosyası atıldığı zaman daha iyi yardım alınıyor.

Minidump dosyanızı paylaşın, bildiğim kadarıyla dosyayı inceleyip yardımcı olayım.
Minidump alamıyorum bilgisayar açılmıyor hiç.

Önemli bir sistem dosyası eksik gibi.

O da dediğiniz wdf01000.sys dosyası.

Otomatik Onarım yapmayı deneyin.
İşe yaramazsa format atmanızı öneririm.

Otomatik onarım nasıl yapılıyor ve hem WDF01000 eksik diyor hem bir aygıt bulunamıyor diye tekrarlıyor anlamadim.

Aklıma açıkçası bu durumdan imkan varsa format atmaktan başka bir şey gelmiyor.

Diskinizi de bir kontrol edin derim ayrıca son tavsiye olarak.

Başka çare yok mu pek formattan ilk mavi ekran açmıştı ama artık acilmiyor. Nasıl menüye atiyor ki?

Wdf01000.sys bir Windows sürücüsüdür. Sürücü, bilgisayarınızın donanım veya bağlı aygıtlarla iletişim kurmasını sağlayan küçük bir yazılımdır.

Buradaki sorunun diskinizle ilgili olduğunu düşünüyorum ama bundan emin değilim. Windows kurulum USB'si takıp onarma deneyebilirsizin.

Kurtarmanız gereken veri varsa bir Ubuntu USB hazırlayıp onunla boot ederek verilere erişebilirsiniz.

Verileri kurtardıktan sonra fomat atmayı deneyin ama başarsızı olursanız disk bozulmuş olabilir, SSD almanız gerekebilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı