Çözüldü Yeni sistemde IRQL_NOT_LESS_EQUAL mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Boran55

Decapat
Daha fazla  
Yeni aldığım bilgisayarim 15 dakikada bir mavi ekran veriyor, yeniden başlatılıyor. Sebebi dwm galiba. Ne yapmalıyım?

Yeni aldığım bilgisayarim 15 dakikada bir mavi ekran veriyor, yeniden başlatılıyor. Sebebi dwm galiba. Ne yapmalıyım?
IRQL_NOT_LESS_EQUAL (Hata kodum.)

Son düzenleme:
Çözüm
Whatsapplarına herşeyi attım. Benle alakalı olmadığına dair.
Hocam RAM dediğimiz parça kolay kolay bozulmaz sistem saha yeni bir haftalık bile değil eğer sokete kırarak üstüne çıkarak takmadıysanız sizin yapma ihtimaliniz yok ki monte edili geldiğini tahmin ediyorum sizi başınızdan sağmaya çalışırlar ise hakkınızı daha üst mercilerde ararsınız.
Windows kurulu şekilde mi aldın? Eğer böyle aldıysan, genelde sorunlu Windows olurlar. Eğer sıfırdan ya da 2. el fark etmez bilgisayar aldıysan, aldıktan sonra Windows'u kendin yüklemelisin. Bu hep böyle olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, öncelikle size bu hatada yardımcı olunabilmesi için minidump dosyalarınızı paylaşmanız gerekmekte. Minidump dosyası, mavi ekran anında oluşturulmaya başlanır ve hata hakkında bilgiler bu dosyaya depolanır. Bu raporun analizi sonucunda da mavi ekranın hata kaynağı tespit edilir.

Minidump dosyanızı nasıl paylaşacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki rehber linkine tıklayabilir ve dosyayı güvenilir bir dosya yükleme servisine (Google Drive, Yandex.Disk vb.) yükleyip indirme bağlantısını konunuzda paylaşabilirsiniz.

ramden kaynaklı olabilir mi acaba
Neden Minidump dosyasını atmıyorsun?
Eğer RAM'de hata/arıza olduğunu düşünüyorsan memtest86 ile arızalı olup olmadığını tara.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı