Mavi ekran hatası

abdullah önal

Hectopat
1-0x13A_11_tpmp_tpm! TPM20RESOurcemgr: Removedloadedresource

2-av_tpm! TPM20RESOurcemgr: Removedloadedresource

3-0x1A_403_NT! Mideletepterun.

4-memory_corruptıon_one_bıt

5-0x13A_8______cı! Mincryptfreepolicyınfo

1-tpm.sys

2-tpm.sys

3-ntkrnlmp.exe

4-memory_corruption

5-CI.dll
Bunları WinDbg'den aldım.

Son 5 mavi ekranım böyle, öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu mavi ekranlar son 3 4 haftadır bilgisayarımı(emin değilim) güncellediğimden beri oluyor. Bir mavi ekran yemeye başladığımda sürekli mavi ekran yiyorum ve bunlar genellikle günübirlik oluyor.
Bir ara yine böyle mavi ekran yiyordum günübirlik ama bir şekilde düzelttim ve düzelttikten sonra bilgisayar açılırken anakartın markasının yazdığı BIOS'a geçiş kısımda açılmadan kendisi sayım yaparak 10 saniye geç açıyordu. "beginning for the disc scan" diye bir yazı çıkıyordu ve öyle açılıyordu. Öyle açıldığında hiçbir problem yoktu. Mem test yaptım, Windows'un kendi bellek tarama uygulamasıyla yaptım hata çıkmadı. Hala daha bellek hatası alıyorum oysa dediğim gibi bir şekilde bilgisayar açılırken disk taramasını açabilirsem mavi ekran hatalarım düzeliyor.
Sanırım şu anda aynı zamanda sistem dosyalarımda sorunlar var ancak SFC scannow ve DISM komutlarıyla düzelmiyor.
++ Yaklaşık bir ay önce de SSD'lerimin sağlıklarını kontrol etmiştim onlar da sorunsuzdu.

Sistemim: GTX 1660s
RYZEN 5 3500X
G.SKILL RIPJAWS 3200Mhz 8gb X2
B450M S2H
Kioxia exceria 500gb nvme m.2 ssd(sistemin kurulu olduğu disk)
Kioxia exceria 480 gb LTC10Z480GG8 2.5'' SATA 3.0 SSD

Geri
Yukarı