Mavi Ekran Hatası

Maykıl

Hectopat
Notebooku'mun hardiskini çıkarıp masaüstüne taktım ve format attım. Eski model bir masaüstü olduğu için ahcı olarak değil de agb olarak formatladı sanırım. Şimdi notebook'a hardiski takığımda Windows yazısından sonrası gelmiyor ve mavi ekran hatası veriyor. Ama masaüstünde hiç bir hata vermiyor hardisk. İnternette okuduğum kadarıyla eski model bir PC'den formatlayınca hardiski o yüzden sorun çıkarıyormuş sata, ahcı vs. şeyleri yüzünden.

Harici klavyeyi, USB'yi görmüyor ama harici mouse görüyor. O yüzden USB'den format atamıyorum DVD bozuk zaten. Bir de BIOS pili devamlı yerinden çıkıyor ben de bir plastik bir şeyle onu sıkıştırdım şimdi çıkmıyor. Acaba neden bu hatalarla karşılaşıyorum ve çözümü nasıl olacaktır? Yoksa BIOS pilinin yerinde çıktığı için plastik bir şeyle sıkıştırdım diye mi mavi ekran hatası veriyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildigim kadarıyla pille herhangi bi ilgisi yok. Yani plastik bir şeyle sabitlemen konusunda. Windows iconundan sonra mavi ekran verirken hangi hata kodunu veriyor onu da paylaşırsan belki daha detaylı bir cevap bulabilrsin.

AGB? AGB diye bir disk formatı yok.

Bak güzel kardeşim saçma sapan işlere kalkışmışsın. Yok masaüstüne taktım, format attım. Sonra labptopa taktım ama çalışmadı. Yok baktım da bunun nedeni formatlma imiş de... Eee? Çalışmasını mı bekliyordun?

Windows, kurulduğu sisteme göre şekillenen bir işletim sistemidir. O yüzden o güzel vaktini boşa harcama. Başka bir PC'nin Windows'u bir başka PC'de çalışmaz...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı