Mavi Ekran Hatası

Kaç defa sıfırladım bilmiyorum. Kafayı yedirtecek bana ne olur yardım edin.
IMG_1967.JPGIMG_1965.JPGIMG_1909.JPGIMG_1820.JPGIMG_1817.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata kodları aynı mı bilmiyorum ancak ben de benzer şekilde farklı farklı hatalardan dolayı sürekli mavi ekran hatası alıyordum. Başıma iki kez geldi bu tür olay. İlkinde SSD'de bir problem varmış. Diğerinde ise RAM'lerden birinde problem varmış. İki problemde de parçaları değiştirince problem çözüldü.
RAM için Windows Bellek Tanılama ile bi' taratır mısınız? Her ihtimale karşı.

Hata kodları aynı mı bilmiyorum ancak ben de benzer şekilde farklı farklı hatalardan dolayı sürekli mavi ekran hatası alıyordum. Başıma iki kez geldi bu tür olay. İlkinde SSD'de bir problem varmış. Diğerinde ise RAM'lerden birinde problem varmış. İki problemde de parçaları değiştirince problem çözüldü.
RAM için Windows Bellek Tanılama ile bi' taratır mısınız? Her ihtimale karşı.

Bellek için Windows Bellek Tanılama kullandım ayrıyeten 3. Parti bir yazılımla da test ettim bellekte herhangi bir sorun yok. Cidden anlayamıyorum.
Hatanın sebebi bluescreen viewerda ntoskrnl.exe olarak görünüyor. Bilmiyorum belki anlamanıza yardımcı olur. İlginiz içinde ayrıyeten teşekkür ederim.

Bellek için Windows Bellek Tanılama kullandım ayrıyeten 3. Parti bir yazılımla da test ettim bellekte herhangi bir sorun yok. Cidden anlayamıyorum.
Hatanın sebebi bluescreen viewerda ntoskrnl.exe olarak görünüyor. Bilmiyorum belki anlamanıza yardımcı olur. İlginiz içinde ayrıyeten teşekkür ederim.

SSD'den ya da harddiskten kaynaklı olabilir (sistem hangisindeyse). Bu seçeneği de bir düşün derim.
Bunun dışında biraz uğraşacaksınız ancak ilk olarak Intel Driver & Support Assistant kullanarak genel anlamda sürücüleri güncelleyin. Bunu yaptıktan sonra aygıt yöneticisine girip tek tek her şey manuel olarak (sağ tık, driver güncelle deyip, windows update kendi arasın) güncellemeyi deneyin. Eminim güncel olmayan şeyler vardır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı