Mavi ekran hatası

yusufak14

Hectopat
Merhaba;

Bir haftadır süren bir sorunum var.
Bilgisayarı açıyorum ve internetten bir film açıyorum sıkıntı yok. Daha sonra 1 dakika geçiyor. Bir anda mavi ekran hatası geliyor. Sonra yeniden açılıyor. Şifre yazarken mavi ekran sonra açıldığında hard diskten bir dizi açıyorum. 40 dakika boyunca hiçbir şey olmadan izliyorum. Twitch den yayında açıyorum. 2 saat boyunca canlı yayın izliyorum. Ama 2. sekmeyi açtığımda aniden mavi ekran hatası.

Mavi ekranlarda çıkan hata isimlerini sormayın. Çünkü her mavi ekranda farklı bir hata ismi ile karşılaşıyorum.

Minidump:
Yeniklas_r_2_.rar — Yandex.Disk
Kaspersky tarama sonucu:
GetSystemInfo Parser 2.96

Farklı bir şey istiyorsanız ya da Teamviewer da istiyorsanız mesaja belirtmeniz yeterlidir.

Yinede bir kaç mavi ekranı hatasını yazıyım belki yardımcı olur
System threat exception not handled
kernel security check failiure
dxgmms1.sys
atikmdag.sys
atihdwb6.sys
dpc watchdog violation
tpcip.sys
attempted execute no execute memory
usbport.sys
apc index mismatch
memory management
tunnel.sys
Bad pool header (30 saniye önce yediğim mavi ekran)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Windows 8 kullanıyorum. Bilgisayarı aldıktan 3-4 hafta sonra DPC Watchdog Violation hatasıyla karşılaymaya başladım. İnternette biraz araştırdım ve ingilizce forumlarda birşeyler buldum. Denetim masasından "Güç seçenekleri"ne girdim. (Görüntüleme ölçütünü küçük simgeler yapına görünüyor.) Ardından "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin"e tıkladım ve hızlı başlatmayı kapattım. O günden beri hata almıyorum. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

İlk önce bilgisayara temiz bir format at.
Düzelmez ise donanımsal bir problem mevcut.

Zaten bu problem ilk başladığında w7 di windows 8.1 i kurdum gene devam etti bide bu donanımsal hata ram mi yoksa ekran kartından mı kaynaklı acaba onu bulmam lazım ona göre dandik idare eder bi parça alıcam 20 30 liraya

Ben Windows 8 kullanıyorum. Bilgisayarı aldıktan 3-4 hafta sonra DPC Watchdog Violation hatasıyla karşılaymaya başladım. İnternette biraz araştırdım ve ingilizce forumlarda birşeyler buldum. Denetim masasından "Güç seçenekleri"ne girdim. (Görüntüleme ölçütünü küçük simgeler yapına görünüyor.) Ardından "Güç düğmesinin yapacaklarını seçin"e tıkladım ve hızlı başlatmayı kapattım. O günden beri hata almıyorum. Yardımcı olduysam ne mutlu bana.

Dediğini uyguladım teşekkürler ama tek sorun o hata olmadığı için işim uzun :)

Ayrıca şunu ekleyeyim. Akşamları bilgisayarı kapatmadan önce bir yanık kokusu alıyorum. Çok keskin bir yanık kokusu resmen. Tüm odayı kapılıyor kasa dan geliyor RAM leri çıkarıp baktım bir ara uçları biraz kızarmış gibiydi. Bazı parçaları tabi hepsi değil.
Ama işte emin olamıyorum. Sadece RAM den mi kaynaklanıyor. Veya altında başka bişey mi var ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı