Mavi ekran sorunu

Memtest86 testi yapar mısınız? Sonra da sonuçları paylaşın lütfen.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son olarak arama çubuğuna CMD yazıp sağ tık ile yönetici olarak başlatın ve SFC /scannow komudunu yazın.

@Murat5038 @Trieetz
Hocam biraz araştırdım, mavi ekran hatalarına bakmayı öğrendim(bakıyorum ama bir şey anlamıyorum 😂).

İşte olay bakmakta değil. Öncelikle İngilizce seviyen iyi olmalı. A2 değil mesela B2 seviyesi gibi bir seviye. Benim İngilizce kendimi övmek gibi olmasın ama epey iyidir. Ayrıca WinDbg Preview açıp. HH komudunu girerseniz tüm komutlar hakkında detaylı bilgiler önünüze yığılır. @Murat5038 abimiz bana bugün araştır dediğinde buraları didik didik ettim:D

Bu zamana kadar bu kadar uzun kod yığını olan mavi ekran görmedim :) Baya karmaşık.
BIOS güncel değil güncelleyin. Son zamanda işlemci ile ilgili bir oynama yaptınız mı?
BlueStacks, Vanguard kaldır.
MBAM ile de sistemi bir taratın. Fareyi de farklı bir bağlantıya takın.

Ben bu işlerde yeniyim. Yanlışım varsa kusura bakmayın mini dumpları inceledim benim fikrim.
  • Ilk minidump dosyasında bellek hatası var gibi gözüküyor ama tam emin olamayız.
  • Bir diğer dump dosyasında yine bellek hatası belirgin bir şekilde gözüküyor.
  • Hatanın sebepleri:
  • Bozuk veya hatalı bellek.
  • Ömrü bitmek üzere olan sabitdisk HDD.
Yönünde çözüm yollarını bilmiyorum ama tespit ettiğim hatalar bunlar lütfen yanlışım varsa düzeltin :)

Geri
Yukarı