Mavi ekran ve "dırr" sesi sorunu

muhammetaci

Hectopat
Bilgisayarımdan bir ses geliyor. RAM'den kaynaklandığını düşündüğüm bir ses. Sesi şöyle örneklendirebilirim, bazen mavi ekran verdiğinde bilgisayar, hoparlör ya da kulaklıktan yüksek garip bir ses geliyor. İlla ki duymuşsunuzdur diye tahmin ediyorum. Benim bilgisayarımda da ara ara bu ses saniyelik geliyor hemen duruyor, sebebi nedir? RAM arızalı olabilir mi? Bilgisayarı daha 1 ay önce topladım.

Sesi buldum bu videodaki sesten geliyor, ama mavi ekran falan yok anlık olarak ses gidip geliyor o kadar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Video benim değil.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Pardon minidump'ın içine hiç bakmadan attımm. Fakat şimdi kontrol ettiğimde, Windows da da içi boş. Gizlidir belki dedim, gizli dosyaları açtım. Fakat yine aynı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hortlatmak gibi olmasın ama siz çözebildiniz mi?

Sorun ekran kartı çıktı, üstünden bayağı zaman geçmişti bu konudan sonra kartta iyice kullanılamaz hale gelmişti. Bilgisayarı açtıktan maksimum 10 saniye içinde random renk ve dırr sesi ile kalıyordu, garantisi vardı verdim yaptılar. Aynı soruna RAM de sebep olabilir muhtemelen VRAM ile ilgili bir sorundu benimki, servise sormadım neden yapmış diye. Aldıktan sonra bir iki kere daha yaptı 1 senedir falan sorunsuz şu anda.

Geri
Yukarı