Mavi Vatan'a 3 Adet Daha Milgem Geliyor

Makaleler
24
Yer
İstanbul
MİLGEM 6, 7 ve 8'inci gemileri için İHA'le süreci başlatılmış.
Mavi Vatan doktrini sebebiyle donanmanın güçlendirilmesi sevindirici haber ancak ne yazık ki kuvvetli bir envanterin oluşması 10+ yıl alacaktır.

FHMt0eYXwAA01qi.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha bitmemiş bir ton proje varken yeni projelerin ihalelerine sevinecek durumda değiliz maalesef.
Savunma bütçesi belli olan ve yıllık üretim kapasitesi de belli olan bir ülke için başka ne yapabiliriz? Tabii ki sıraya alınacak, her şeyi bir anda üretemeyiz.

Savunma bütçesi belli olan ve yıllık üretim kapasitesi de belli olan bir ülke için başka ne yapabiliriz? Tabii ki sıraya alınacak, her şeyi bir anda üretemeyiz.
Ekonomini düzgün yönetir iç ve dış politikayı sağlıklı yürütürsen neden olmasın? İ sınıfı fırkateyn projesi duyurulduğunda altın ne kadardı dolar ne kadardı dış ilişkilerimiz ne durumdaydı? Neyse bunların yeri burası değil.

Ekonomini düzgün yönetir iç ve dış politikayı sağlıklı yürütürsen neden olmasın? İ sınıfı fırkateyn projesi duyurulduğunda altın ne kadardı dolar ne kadardı dış ilişkilerimiz ne durumdaydı? Neyse bunların yeri burası değil.
Senin yaptığın tamamen varsayımlardan ibaret. Gerçek hayat ise varsayımlarla yaşanmaz.

Şu an elimizdeki maddi güç, üretim gücü böyle. Bu sebeple projeler sıralanmak zorunda ve bu sıraya yapılmak zorunda. Eğer yapılmazsa gel bunu eleştir. Biz de biliyoruz iç/dış sorunları, ekonomik sorunları.

Daha bitmemiş bir ton proje varken yeni projelerin ihalelerine sevinecek durumda değiliz maalesef.

Bir projenin yarı vakti tasarım ve AR-GE ile geçiyor. Başlanan şeyler bu aslında.

Gemiyi tarlaya ekip ertesi sene biçmiyorlar. Senin ekonomik durumundan bağımsız olarak bile projelerin bir sıraya ve belirli bir zamana göre yapılması gerekiyor.

Savunma bütçesi diye bir şey kalmadı ki. Dolar kuru arttıkça bütçe günden güne eriyor. Nede olsa savunma bütçesini Dolar basıp oluşturmuyorsun. TL ile Dolar alıp Dolar dışarıdam gelen parçaları, yerli üretilen parçaladın ise hammaddesini ve alt sistemlerinin alıyorsun. Para olmadığı için TCG Trakya iptal edildi ve major sistemlere (İ Sınıfı) yatırım yapılacak denildi. Bence bu açıklama inandırıcı değil. Kısaca bu gemiyi yapacak paramız yok demeye geliyor konu.

Bu üç yeni korvete en azından 8'li VLS eklenirse güzel olur. Gabya sınıfının yükü hafiflemiş olur. Pakistana satılan Milgemler'de 8'li VLSler bulunuyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı