Max 250 TL Kasa önerisi

Godsume

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar,

Şuan zalman z3 plus var, bu kasamı babama vereceğim için yeni kasa ihtiyacı duyuyorum. Max 250 TL ye önerebiliceğiniz kasa var mıdır? Yoksa yine Zalman z3 al paran cebinde mi kalsın diyorsunuz?

Ayrıca bir sorum daha var;

Monitör de alacağım onu da malum diğer kasayla kullanıyordum.. Ekran kartım GTX 760 monitör olarak "ASUS VP228H" düşünüyorum. Fiyat olarak en uygun GameEkstra da var ve öyle uygun ki şaşırdım..

Hepsiburada, Vatan ve birkaç sitede 530-550 civarı gezinen bu monitör GameEkstra da 488 TL Bu kadar fiyat farkı olunca da insanın aklında şüphe kalmıyor değil acaba modeli doğru mu? Teşhis ürünü mü gibi düşünceler geliyor aklıma.

Anlayacağınız monitörü bu fiyata kaçırmamalı mıyım yoksa bir bit yeniği olabilir deyip başka siteden mi almalıyım?

Benim hoşuma Dark N10 gidiyor. Baya araştırdım kullananlar gayet memnun.Sinerji den bende almayı düşünüyorum hatta. 200TL gibi bi fiyatı var. 5 fan ile geliyor(PSU yok ). Bende yarın alıcam inşallah :). Kullanmış değilim ama seninde araştırmanı öneririm.

Kasa olarak Zalman Z11 Plus'a bakabilirsin. Monitöre gelirsek GameEkstra sitesini hiç duymadım. Fakat Sinerji Hepsiburada Teknobiyotik gibi sitelere de bir bak. En ucuz olanı bu sitelerden rahatlıkla alabilirsin. Ama dediğim gibi GameEkstra'yı hiç duymadım.

Dark Enigma (favorim) ya da Zalman Z9 PLUS gerçekten çok yakışıklı kasalar. Ve içinin de çok geniş olduğunu söylüyorlar. Z9 PLUS'ın içine baktım ve normal boyuttaki ekran kartlarını (GTX 760 gibi) rahatlıkla sığdırabilirsin.

Benim hoşuma Dark N10 gidiyor. Baya araştırdım kullananlar gayet memnun.Sinerji den bende almayı düşünüyorum hatta. 200TL gibi bi fiyatı var. 5 fan ile geliyor(PSU yok ). Bende yarın alıcam inşallah :). Kullanmış değilim ama seninde araştırmanı öneririm.
Dostum önerin için teşekkür ederim Dark N10 ve Aerocool Aero 800 kasaları hakkında çok öneri var, Dark N10 dan çok şikayet görüyorum öneren de şikayet eden de çok bir daha almam diyen bile var :) O yüzden aklımda soru yok değil.. Bu arada söylemeyi unutmuşum PSU ihtiyacım yok PSU mevcut 250 TL (PSU hariç) Tekrardan teşekkür ederim önerin için.
Kasa olarak Zalman Z11 Plus'a bakabilirsin. Monitöre gelirsek GameEkstra sitesini hiç duymadım. Fakat Sinerji Hepsiburada Teknobiyotik gibi sitelere de bir bak. En ucuz olanı bu sitelerden rahatlıkla alabilirsin. Ama dediğim gibi GameEkstra'yı hiç duymadım.
Dostum senin önerin için iç hacmi oldukça az, yetersiz diyorlar ve hiç önermiyorlar :(

Dark N10. 300 TL'ye NZXT S340 tavsiye ederim.
Açıkçası babama vereceğim kasada alacağım 2 parça var; PSU "Corsair VS550" ve Ekran kartı (Evga GTX 760) Onun haricinde

i3 6100 işlemci, Msi h110m pro-vd, 8 GB Tek modül ram, 500 GB WD Blue. Alacağım bunlar için NZXT lüks kaçmaz mı? Hani daha çok böyle gösteri tarzına kaçıyor gibi geliyor. Anakart konusunda kararsızım aslında MSi h100m pro-vd, MSi Boozaka arasında.

Dostum önerin için teşekkür ederim Dark N10 ve Aerocool Aero 800 kasaları hakkında çok öneri var, Dark N10 dan çok şikayet görüyorum öneren de şikayet eden de çok bir daha almam diyen bile var :) O yüzden aklımda soru yok değil.. Bu arada söylemeyi unutmuşum PSU ihtiyacım yok PSU mevcut 250 TL (PSU hariç) Tekrardan teşekkür ederim önerin için.

Dostum senin önerin için iç hacmi oldukça az, yetersiz diyorlar ve hiç önermiyorlar :(

Açıkçası babama vereceğim kasada alacağım 2 parça var; PSU "Corsair VS550" ve Ekran kartı (Evga GTX 760) Onun haricinde

i3 6100 işlemci, Msi h110m pro-vd, 8 GB Tek modül ram, 500 GB WD Blue. Alacağım bunlar için NZXT lüks kaçmaz mı? Hani daha çok böyle gösteri tarzına kaçıyor gibi geliyor. Anakart konusunda kararsızım aslında MSi h100m pro-vd, MSi Boozaka arasında.
O zaman Z11 Neo derim. İç hacmi daha büyük. Bu arada ileriye dönük olması için Bazooka anakart daha iyidir :D

İleriye dönük den kastın nedir? Ne gibi bir ileriye dönük söz konusu açıkcası pek fark yok aralarında fiyat farkı hariç :D
Aralarında fark olmaz olur mu dostum. Bazooka zaten bir gaming anakartıdır. Ses kalitesi olsun performansı olsun. Ama bütçen kısıtlıysa H110m'de iyidir tabii ki.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı