Max Download Rate Değeri Doğru mudur?

Uetros

Decapat
TurkNet'e geçtiğimde modemim desteklemediğini söyleyerek ADSL alt yapısına aldılar fakat VDSL destekleyen bir modem alırsam anında geçiş yapabilceğimi söylediler ben de kabul ettim. Modem aldıktan bir 10 gün sonra TurkNet'in sitesinde adrese göre yapılan altyapı sorgulamasını yapınca 35Mbps internet alabilceğimi söylüyor (YAPA değil TTNET'in altyapısı). Fakat VDSL'e kaç kez geçmeyi denesemde 10 20 defa başvuru bıraktım galiba fakat başvurumu "boş port" yok dediler ve başlarından savdılar. Peki boş port yoksa neden bana durduk yere 500 TL zarar ettirdiklerini sordum tabii ki başvuru talebinin içerisinde bir yandan başvuru talebi bıraktım.
Modemimde Max Download Rate: 14Mbps olarak görünüyor şimdi 35 Mbps mi doğru 14 Mbps mi doğru ADSL olarak aldığım içinmi 14 Mbps olarak görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
1567285656073.pngKusura bakmayın fotoğrafı kesmeyi üşendim kapattım.
ADSL kullandığınız içindir büyük ihtimalle. Extranet - İnternetsiz Ev Kalmasın buradan bakın bakalım port varmıymış. İptal etmeyle tehdit edin eğer varsa bakın nasıl geçiriyorlar. Geçirmezlerse Netspeed'e geçin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı