Max Payne 1-2 oyuna girerken ekran kartını görmüyor

enesylmzv

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Malum Steam sonbahar indirimlerinden bir nostalji yapayım dedim ve Max Payne 1 ve Max Payne 2 satın aldım.
Fakat oyunu açmaya çalıştıgımda karşıma gelen görüntüde ekran kartımı seçmemi istiyor fakat benim ekran kartım gözükmüyor.
Bunun sebebi ne olabilir?

Dosya Ekleri

• max2.png
    max2.png
    35,3 KB · Görüntüleme: 190
Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun yeni bilgisayarlarda sorun yaratabiliyor. Genel olarak harici ve dahili GPU bulunan bilgisayarlarda sadece dahili olanı görüyor.

Bunun için Steam'de birkaç çözüm mevcut.

Öncelikle internetten ReShade yazılımını indirin. Dosyaları çıkarttıktan sonra ReShade.exe'yi çalıştırın.

Select Game dedikten sonra "maxpayne.exe" deyin. Program otomatik olarak DirectX sürümünü algılayamayacağı için manüel olarak "Direct3D8" seçin.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra "Run MaxPayne Application" deyin. Bu işlemlerden sonra oyun harici ekran kartını görmesi lazım.

Buna benzer konu açmıştım oyun DirectX 8 ile çalıştığından ekran kartını görmüyor. Yukarıda arkadaşın dediği gibi ekstradan mod kurarak DirectX 8'i DirectX 11'e çeviriyor anladığım kadarıyla.

Ekran kartın ne onu söyleyebilir misin?

GeForce 940MX.
Oyun yeni bilgisayarlarda sorun yaratabiliyor. Genel olarak harici ve dahili GPU bulunan bilgisayarlarda sadece dahili olanı görüyor.

Bunun için Steam'de birkaç çözüm mevcut.

Öncelikle internetten reshade yazılımını indirin. Dosyaları çıkarttıktan sonra ReShade.exe'yi çalıştırın.

Select Game dedikten sonra "maxpayne.exe" deyin. Program otomatik olarak DirectX sürümünü algılayamayacağı için manüel olarak "Direct3D8" seçin.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra "run maxpayne application" deyin. Bu işlemlerden sonra oyun harici ekran kartını görmesi lazım.

Çok teşekkür ederim deneyeceğim.

Geri
Yukarı