Max-Q Ekran Kartı Nasıl Teşhis Edilir?

lightwhite

Centipat
Öncelikle merhaba herkese iyi sosyaller.
Şu sıralar gaming laptop arayışı içindeyim ancak bazen Hepsiburada gibi sitelerden modellere bakarken yorumlarda söz konusu modelin ekran kartının Max-Q olduğu gibi ifadeler görüyorum ve bu da performans kaybı demek elbette. Alacağım cihazın ağırlığından çok performansını önemseyen biriyim, bu yüzden bunu öğrenmem benim için önemli. Ancak sıkıntı şu ki söz konusu cihazın sayfasında belirtilen özelliklerine baktığımda ekran kartının Max-Q olması gibi bir ifadeyle karşılaşmıyorum hiçbir şekilde. Peki bu durumda bir laptoptaki ekran kartının Max-Q versiyon olup olmadığını anlamanın yolu nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kendi sitesinde veya o modelin incelemelerinde yazar. Eğer bulamazsanız Benchmark testine sokup aynı model ile karşılaştırabilirsiniz.
Öncelikle merhaba herkese iyi sosyaller.
Şu sıralar gaming laptop arayışı içindeyim ancak bazen Hepsiburada gibi sitelerden modellere bakarken yorumlarda söz konusu modelin ekran kartının Max-Q olduğu gibi ifadeler görüyorum ve bu da performans kaybı demek elbette. Alacağım cihazın ağırlığından çok performansını önemseyen biriyim, bu yüzden bunu öğrenmem benim için önemli. Ancak sıkıntı şu ki söz konusu cihazın sayfasında belirtilen özelliklerine baktığımda ekran kartının Max-Q olması gibi bir ifadeyle karşılaşmıyorum hiçbir şekilde. Peki bu durumda bir laptoptaki ekran kartının Max-Q versiyon olup olmadığını anlamanın yolu nedir?
Hocam şöyle bir şey yapabilirsin internette alıcağın laptopun adını kopyala arat sonra kendi satış sitesinden bak kafanda soru işareti gene kalırsa ara müşteri hizmetlerini yardımcı olurlar.

Kendi sitesinde veya o modelin incelemelerinde yazar. Eğer bulamazsanız Benchmark testine sokup aynı model ile karşılaştırabilirsiniz.

Teşekkürler, benchmark testi için cihazı satın almış olmam gerekli elbette :)

Hocam şöyle bir şey yapabilirsin internette alıcağın laptopun adını kopyala arat sonra kendi satış sitesinden bak kafanda soru işareti gene kalırsa ara müşteri hizmetlerini yardımcı olurlar.

Çok teşekkür ederim, en kötü cihazı satın aldıktan sonra Kemal Güneşli'nin de dediği gibi benchmark yaparım herhalde :) Ekran kartının Max-Q olduğunu öğrenirsem de iade ederim yapacak bir şey yok.

Laptopmedia sitesinde o modeli bul bırak ekran kartını adamlar ne tip vida kullanmış kasanın alaşımına kadar öğrenirsin a dan z ye herşeyiyle yazar bu site fakat site ingilizce ama senin öğrenmek istediğin bilgileri her türlü anlarsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı