Maximus VII Hero mu ? Yoksa Maximus VI Formula mı ?

Hero, Rog serisinin en düşük üyesidir. Z97 serisinde Ranger modeli geldi en düşük Ranger oldu. Z97 chipset daha yeni ve 4. ve 5. nesil işlemci desteği var.
Diğer yandan Formula, Rog serisinin en üst üyelerinden biridir. Ancak z87 chipset mevcut. Ben haswell işlemci koyarım(4670k veya 4770k) sonrasında güncellemem derseniz alabilirsiniz. Ama z97 almak geleceğe yönelik bir hamle olacaktır. Kendim z97 hero aldım ve 4790k'nın gelmesini bekliyorum. Size tavsiyem de bu yönde olacaktır.

Hero, Rog serisinin en düşük üyesidir. Z97 serisinde Ranger modeli geldi en düşük Ranger oldu. Z97 chipset daha yeni ve 4. ve 5. nesil işlemci desteği var.
Diğer yandan Formula, Rog serisinin en üst üyelerinden biridir. Ancak z87 chipset mevcut. Ben haswell işlemci koyarım(4670k veya 4770k) sonrasında güncellemem derseniz alabilirsiniz. Ama z97 almak geleceğe yönelik bir hamle olacaktır. Kendim z97 hero aldım ve 4790k'nın gelmesini bekliyorum. Size tavsiyem de bu yönde olacaktır.
4790k almayı düşünüyordum tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :)
Peki bu anakartlar dışında başka bir şey tavsiye edebilir misiniz??

4790k almayı düşünüyordum tavsiyeleriniz için teşekkür ederim :)
Peki bu anakartlar dışında başka bir şey tavsiye edebilir misiniz??

MSI Gaming 5 veya 7 serisi daha ucuz. Z97 chipset mevcut onlarda da. Arada çok fark var mı bilmiyorum ama fiyat olarak neredeyse yarı yarıya bir fark mevcut. Daha ucuz oldukları için tercih edilebilir.

MSI Gaming 5 veya 7 serisi daha ucuz. Z97 chipset mevcut onlarda da. Arada çok fark var mı bilmiyorum ama fiyat olarak neredeyse yarı yarıya bir fark mevcut. Daha ucuz oldukları için tercih edilebilir.
Ama ben fiyattan çok performansa bakıyorum tabi ki fiyatı da max 900 tl olacak üstünü veremem.

MSI Gaming 7 alırsanız yeteceğini düşünüyorum. Asus aşırı derecede pahalı ne kadar performans farkı olabilir ki aralarında. Anakartların overclock harici performansa etkileri çok azdır. Forumda incelemesi bile vardı. Ucuz anakartlar ile pahalı anakartlar arasındaki performans farkının. MSI Gaming serisi en çok tercih edilen anakarttır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı