Maximus VII Hero sisteme 32 GB RAM önerisi

Anakart - ram uyumsuzluk sorunu yaşamanız düşük bir ihtimal. Daha ziyade sisteminizdeki ram'a bakarak ram almanızı tavsiye ederim. Sisteminizdeki ram ile aynı marka, model, frekans ,gecikme (CL) değerlerinde ram almaya dikkat edin. Zaten imzanızdaki gibi Corsair Vengeance kullanıyorsanız bulmakta zorlanmazsınız.(y)

Anakart - ram uyumsuzluk sorunu yaşamanız düşük bir ihtimal. Daha ziyade sisteminizdeki ram'a bakarak ram almanızı tavsiye ederim. Sisteminizdeki ram ile aynı marka, model, frekans ,gecikme (CL) değerlerinde ram almaya dikkat edin. Zaten imzanızdaki gibi Corsair Vengeance kullanıyorsanız bulmakta zorlanmazsınız.(y)
4x8 ya da 2x16 hangi modülü gözünüz kesti ise alın. Fark etmez modeli merak etmeyin.

Öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler. Evet Corsair vengeance 8 gb ram kullanıyordum. tamamen aynısından (cl ve mhz hatta seri numaraları bile aynı) 3 adet daha aldım. Sipariş verir vermez imzamda ki ram kapasitesini de güncelledim hatta :D ama o iş öyle olmadı. Aldığım o ramleri anakartım desteklemiyormuş. Belli başlı modeller varmış desteklediği 32 gb olarak. Ancak onları da piyasada bulmak çok zor. Ebay ve amazon gibi sitelerde bulabiliyorum.

İmzandaki sisteme baktım da 32GB RAM'den ziyade o ekran kartının hakkını verecek monitöre ihtiyacın var. Elindekiyle beraber sana 16GB RAM fazlasıyla yeter.

Evet çok haklısınız o ekran kartı 4k monitör hak ediyor. Ama günümüz şartlarında ddr4 ramlerin çoğalması ile ddr3 ram piyasada bulunamaz oldu. Şuan ki ddr2 gibi fiyatları çok yüksek olacağı kanaatindeyim. İleriye dönük bir yatırım yapmayı planlıyorum. Bundan dolayı önceliğimi ramlere verdim. Zira 4k monitör fiyatları (birazda Hz değeri yüksek olanlar) yüksek geliyor. Dolar... :(

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı