Maximus VIII Hero ve GTX 1080 Sistem Toplama

Exoskeleton1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde 5 yıldır aralıksız kullandıgım laptop emekli edip parçalarını toplayıp rafa kaldırmak istiyorum.
Malum yeni çıkan oyunlar artık kafa tutucak bir güçte değil. Isınmasını önlemek için altına ve yanına ekstra fan koyup klavyesini söküp daha hızlı soğutmayı başardım. Hiç yoktan ve ekstra 4 yıl yoldaşlık yaptı bana. (HP Pavelion G6- 1206et).
Zaten Escape from Tarkov'un kapalı Alpha'sını bu laptop ile 10 FPS oynayınca artık vakit geldi dedim.

• İşlemci: İntel Skylake Core i7 6700K 4.0 GHz
  • Anakart: Asus Maximus VIII Hero İntel Z170 3800MHz(O.C) DDR ATX Anakart
  • Bellek: Corsair DDr4 32GB(2x16GB) Vengeance LPX 3000 MHz
  • Ekran Kartı: Asus GeForce GTX1080 ROG STRIX 8GB
  • HDD: Western Digital 2TB Black SATA III 7200 RPM
  • SSD: Kingstone HyperX Fury 120GB
  • Optik Sürücü: LG GH24NSD0
  • İşlemci Soğutucu: Corsair Hydro H115i Extreme Performance
  • Kasa: AeroCool Xpredator 2 1050W 80+ Platinum Fan Kontrolcüsü, Pencereli, 5 Fanlı, Dock Station'lı, Full Tower USB 3.0 Beyaz Kasa (AE-XPR2-WH1050)
  • Güç Kaynağı: Kasanın İçinde Gelen Fazlasıyla Yeterli.
  • Monitör : Asus 24" VG248QE 1920x1080 1ms 144Hz
  • Kablosuz Wifi Adaptörü: Asus PCE-AC51 DualBand AC750 PCI-E
  • Ek Fan: AeroCool Shark 4cm Mavi Led.
  • Kart Okuyucu: Akasa SuperSpeed USB3.0 Portlu, Çoklu Kart Okuyucu.
  • Ses Kartı: Asus STRIX SOAR 7.1 PCIe

İşletim sistemi Windows 7 pro 64 bit. ( Windows 10'u beğenmedim açıkcası ve 8'e de geçmeyi pek düşünmüyorum. Mümkün olsa efsane XP'ye dönücemde Win7 'yi seviyorum. O yüzden niye Win7 8 al 10 daha iyi gibi yorum yazmazsanız. )

Bu parçalar birbirine uyumlu mudur?
Toplarken takıldığım yerde arayıp yardım isteyebilicegim birisi var mı?
Güncel fiyatlarını yazabilecek ? (TL)
Ve bunları Ankara içerisinde bulamazsam (hiçbiri yok diyelim misal ) kargo ne kadar tutar aşağı yukarı?
Bilgilendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam bütçe nedir? Ayrıca, Win 10'u sevmemeniz bir seçenek değil maalesef. Bu devirde Win 7 kullanan var mı hala merak ediyorum aslında. Üstelik bu sistemle, Win XP istiyorsunuz. Yok daha neler :D

Cezalı olduğum için yazamadım. Yardım istiyen birisinide 2 gün ceza verip alıcagım bilgisayarı beklettirdiniz ya eyvallah.
Bütçem 12.000 Tl

Yazdıgım parçalarla gayet tam yetişiyor.
Bunlar birbiriyle uyumlumudur?.
Tek Sorunum bu.
Sorun çıkmazsa eğer parçalarda alıcağım bilgisayar bu.
Tabi aklınızda tavsiyeleriniz varsa seve seve dinlerim.

DX12 Olayından dolayı mecburen Windows 10 'a yöneliyorum . Umarım kriz geçirtmez.

Son düzenleme:
Minimum 2k bir monitör almalısınız, G-Sync özellikli. Bütçeniz yetmiyorsa Asus pg248q modeline bir bakın.

Minimum 2k bir monitör almalısınız, G-Sync özellikli. Bütçeniz yetmiyorsa Asus pg248q modeline bir bakın.

6 aya kalmadan kardeşimede alınıcak bilgisayar ozaman bu monitörü ona verip kendime tekrardan alırım. Ozamanda dedigin gibi bi ekran almış olurum kendime. O vakte kadar idare eder heralde dimi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı