Elektronik Maxtor CTG8 10 GR 68 TL!

celilemrednsmnt

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600, XFX RX 5700 XT Double Dissipation, GoodRam 2x8 16 GB 3600 MHz, B450M Dragon, Kioxia Exceria G2 1 TB, Snowman T6, WD 1 TB HDD, Frisby 9320G Mesh.
Meslek
Sistem Destek Uzmanı
Söyleyecek bir şey yok. Al geç. Bu macun F/P olmaktan da ötesi durumda.

CTG9E ile aralarında pek fark var mı? Şu an MX4 kullanıyorum lakin pek memnun değilim, CTG9E bununla pek farklı değilse bunu da alabilirim de.

CTG9E ile aralarında pek fark var mı? Şu an MX4 kullanıyorum lakin pek memnun değilim, CTG9E bununla pek farklı değilse bunu da alabilirim de.
Yani en fazla 2 derece oynar diye tahmin ediyorum. CTG9 modelini bizzat kullanmadığım için bir şey diyemicem.
Daha önce kullanmıştım günü kurtaracak bir macun. Kritik yerlerde kullanılmasını tavsiye etmem.
Günü kurtaracak ifadesi bu macuna haksızlık olur. Günü kurtaracak macun GD900 olabilir. Ama bu macun MX-4'ten de daha iyi.

CTG9 İle aradaki fark nedir hocam?
Bu seviyedeki macunlar arasında çok fark olmaz. Thermal grizzly ile bile aralarındaki fark fiyat farkına değecek kadar olmaz. Thermal grizzly'nin 11 gramlık macunu 850 Lira. arada 10 kat fiyat farkı var ama en fazla 3-4 derece fark edecektir. Derece farkını çok bile söyledim.

Günü kurtaracak ifadesi bu macuna haksızlık olur. Günü kurtaracak macun GD900 olabilir. Ama bu macun MX-4'ten de daha iyi.
Arctic MX-4 de kullandım, bu macunun MX-4'den iyi olduğunu pek sanmıyorum. En başta 12.8 W/mk olarak verilen değer gerçeği yansıtmıyor. Benim denediğim şartlarda MX-4'e göre 2 Derece daha kötü sonuç verdi.

Bu macun niye bu kadar ucuz hiç anlayamıyorum. Değerleri doğruysa bu fiyata çok iyi

Arctic MX-4 de kullandım, bu macunun MX-4'den iyi olduğunu pek sanmıyorum. En başta 12.8 W/mk olarak verilen değer gerçeği yansıtmıyor. Benim denediğim şartlarda MX-4'e göre 2 Derece daha kötü sonuç verdi.
Ben bir kere test etme şansı yakaladım çünkü MX-4 macunun sonunu kullanmıştım. İki macun da yeni sürülmüştü ve aralarında 2-3 derece fark gördüm. Testi R5 3600X gibi nispeten yüksek TDP değerine sahip bir işlemci ile hız aşırtarak yaptım. Sıvı soğutma kullanıyorum. Belki de sıvı soğutmanın ısı emilimi daha iyi olduğu için hava soğutma kullananlarla fark ediyor olabilir, orasını bilemicem.

Bu macun niye bu kadar ucuz hiç anlayamıyorum. Değerleri doğruysa bu fiyata çok iyi
Değerleri doğru değil fakat 8-9w/mk gibi bir değere sahip.

Eğer ctg9e ile arasında 2-3 derece oynuyorsa MX-4'ten bir nebze daha iyi olduğu gibi bir çıkarımda bulunabiliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı