Maxwell'in insanların gözünü kör etmesi

Gregorz Brzecz.

Kilopat
Merhaba. Forumda sık karşılaştığım bir konudan bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere Nvidia'nın yeni mimarisi Maxwell'in getirdiği yenilikler (az güç tüketimi vs.) sayesinde insanlar örnek veriyorum adam 960 vs 770 konusu açmış fakat çoğu kişi her zaman "960 yeni mimari çok az güç tüketiyor" diyerek 960 önermeleri artık canımı sıkmaya başladı. Çok güç tüketse sana ne zararı olacak ki? Hatta bazıları 290X'i satın alan birinin evine 500TL elektrik faturası geleceğini zannediyor. Forumun büyük kitlesi daha önce AMD'nin hakkında bilgi sahibi olmaması (özellikle yeni üyeler) çok üzücü bir durum. Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?
@Recep Baltaş

970'e 850w takacak biri gibi pek önem teşkil etmiyor bana. Tek artısı benim gözümde SLI yapmak istediğimde 1000-1200w PSUnun lazım olmaması. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
960 vs 770 de 960 önerilir. Aynı fiyat aralığında 280x veya 285 önerilir. Yanlış bir şey göremedim.

Haklısın ama az güç tüketmesi sadece fatura olarak bakanlar da var. Uzun ömürlülük, yüksek OC, daha soğuk çalışması önemli değilmiş gibi...

960 bu fiyata çöp dedim önermiyorum, 280x ve 285 varken. Bekleyin 500-600 TL arası olsun o zaman alınır.

Technopat olmak, her zaman güncel kalmak demektir. :) Marka - Model takıntımız yok. En iyisini, en güncelini kim yaparsa onu öneriyoruz. Ayrıca herkesin istekleri farklıdır. Siz mimariye , güç tüketimine önem vermiyor, sadece performansa bakıyor olabilirsiniz. Başka birisi de performansın yanında mimari ve güç tüketimine önem veriyor olabilir.

@Silinen üye Aslında dediğiniz teknik olarak doğru. Sistem ne kadar güç tüketirse, o kadar fazla fatura gelir. Ne kadar fazla, tartışılır.

Technopat olmak, her zaman güncel kalmak demektir. :) Marka - Model takıntımız yok. En iyisini, en güncelini kim yaparsa onu öneriyoruz. Ayrıca herkesin istekleri farklıdır. Siz mimariye , güç tüketimine önem vermiyor, sadece performansa bakıyor olabilirsiniz. Başka birisi de performansın yanında mimari ve güç tüketimine önem veriyor olabilir.

@Silinen üye Aslında dediğiniz teknik olarak doğru. Sistem ne kadar güç tüketirse, o kadar fazla fatura gelir. Ne kadar fazla, tartışılır.

Mesela Gtx 980 165W civarında tüketiyo işte bunu bilmeyipte abartanlar oluyo.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı