MB520 Kasanın ön paneli nasıl sökülür?

frtna33

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Cooler Master Masterbox MB520 model kasamın ön panelini sökmek istiyorum kasanın hava akışı gerçekten kötü ekran kartı alev alacak resmen mesh panel olmadığı için içi yanıyor. Sökmeyi beceremedim yardım edecek var mı?

Cooler Master Masterbox MB520 model kasamın ön panelini sökmek istiyorum kasanın hava akışı gerçekten kötü ekran kartı alev alacak resmen mesh panel olmadığı için içi yanıyor. Sökmeyi beceremedim yardım edecek var mı?

Alt iç taraftaki boşluktan çekerek çıkarabilirsiniz.
Hava akışı gayet yeterli bir kasa. Aynı kasada COD Warzone ve Battlefield 1 oynarken sıcaklık değerlerimi koyuyorum, inceleyebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• 20200424_035927.jpg
    20200424_035927.jpg
    2,1 MB · Görüntüleme: 101
  • 20200424_040756.jpg
    20200424_040756.jpg
    1,7 MB · Görüntüleme: 98
Bunu direkt atlamışım.

Ek olarak kule tipi hava soğutucum varken, ekran kartı arka plakasından yukarı çıkan sıcak hava soğutucunun fanları sayesinde daha rahat tahliye edildiği için ekran kartım 4-5 derece daha düşük sıcaklıklar görüyordu. Sıvı soğutmaya geçmek ekran kartı ısısını bir miktar arttırdı diyebilirim.

Arkadaşlar şuana kadar çıkmış en kötü soğutma performansı olan MSI RX580 ARMOR modeli var bende o yüzden kasanın soğutma performansı yetmiyor maalesef.
Kasanın üstüne 14 CM 2 tane fan aldım şuan gayet iyi durumda sıcaklık değerlerim.
Bu arada işlemcim ön paneli çıkarmadan önce de ısınmıyordu sadece ekran kartımın modeli gereği kötü soğutuyordu. Şimdi yeni fan aldım ön paneli çıkarmasam bile gayet iyi sıcaklık değerlerim yardımlar için teşekkürler.

Geri
Yukarı