McAfee mi? Kaspersky mi?

Şu anda bilgisayarımda McAfee LiveSafe'nin deneme sürümü kurulu. Süresi dolduğu için 1 yıllık McAfee Antivirus Plus almayı düşünüyordum. Ancak internette Kaspersky'nin daha iyi koruma sağladığının söylendiğini gördüm.
Bilinmedik kaynaklardan dosya indirmem ve gezdiğim siteler bellidir. Orijinal Windows kullanıyorum. Antivirüs yazılımını ne olur ne olmaz diye kullanıyorum. Asıl sorum şu. Şu anda bilgisayarımda yüklü olan McAfee'nin deneme sürümünden oldukça memnun kaldım. Bilgisayarın performansını etkilemiyor ve arayüzünü çok kullanışlı buldum. (Korumasını test edemedim çünkü dediğim gibi gezdiğim siteler belli indirdiğim şeylere dikkat ediyorum.)
Kaspersky daha iyi denildiği için onu da araştırdım ama bilgisayarın performansını etkiler mi emin değilim (daha önceki sistemlerimde Eset kullanmıştım performansı bayağı azaltıyordu.) Ve internette resimlerini gördüğüm kadarı ile arayüzünün kullanışlılığından süphe ettim (Hiç Kaspersky kullanmadım sadece resimlerine baktım yanlışsa affola.)
Bu noktada emin olamadığım için sizlere danışmak istedim. Fikri olan veya şu anda Kaspersky kullananlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender yeterli olmaz. Kaspersky kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.

Anti-Virüs kullanmanıza gerek yok cümlesine aldırış etmeyin. Kaspersky CPU kullanmaz ancak tarama yaptığınız zaman elbet diski kullanmak zorunda. Kaspersky'ın veritabanı McAfee'den kat kat daha güçlüdür. Bulut koruması teknolojisine ve dosyalarınız encrypted olduğunda veri kasası teknolojisine sahiptir. Ağınıza bulaşıp türlü türlü zararlı yazılımlar yükleyen, güvenli ibaresi yazan sitelerde bile mining var iken ve CPU'nuzu deli gibi kullanırken, Tracking Cookie'ler tarafından deli gibi izlenirken görürsünüz sonra Anti-Virüs'ün ne kadar önemli olduğunu.

1) Kaspersky'ı satın alın veya ücretsiz sürümünü kullanın.
2) Gelen önemli güncelleştirmeleri direkt yapın, Zero-Day gibi zararlı yazılımlardan korunmak için.
3) Güvenli değil ibaresine dikkat edin! Zira mining bulaştırabilirsiniz.
4) uBlock, AdBlock gibi eklentiler kullanın, AdWare'den korunmak için.
5) İnternetten zararlı bir sitenin ismini arattırdığınızda bile virüs giriyor bilgisayarınıza, Anti-Virüs önemli değil dediğiniz şey olmaz ise o ransomware veya trojan çoktan bilgisayarınıza bulaşmış, encrypted için işleme başlamış haldedir.

Eğer illa Defender kullanacağım diyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz. Zira etkin iken de, devre dışı iken de aynı işlevi görüyor(!)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahip olduğum bilgiyi şöyle aktarayım. Miller'in dediği gibi, kişisel tecrübe onemli fakat burada konu AV'nin sana vaad ettigidir. Trojani tüm AV'ler siler. Defender dahil. Mesela Kaspersky'in Kamera devre dışı bırakma gibi şeyleri vardı ona göre karar ver. Ayrıca, ben McAfee kullanırken PC'me Trojan girmişti gerçi o benim gerizekaliligimdi. Tarattigimda bir şey bulmuyordu. Gerçi bu durum AV'nin kötü olduğu anlamına gelmez sadece başıma geldi.

Ben McAfee kullanyıorum ama bilgisayarım acayip yoruyor ve antivirüs sürekli çok iyi diyor açıkcası McAfee her virüsü tespit edemez ama Kaspersky'de edemez. Ama malwearebytes ile malwear zararlılarını tespit edebilirsiniz yani hiçbir antivirüs adam değildir. Antivirüslere para yağdırmayın.
Konu bence kitlenebilir

Geri
Yukarı