Çözüldü McAfee Olası İstenmeyen Program Engellendi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emin Bozgeyik

Kilopat
Makaleler
12
Yer
The Earth
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarıma virüs bulaştı galiba, mcAfee programından sürekli bu bildirimi alıyorum'' Olası İstenmeyen Program Engellendi ''. Çözüm hakkında yardımcı olursanız sevinirim.

NOT: İşletim sistemi; Windows 8.1 64 BİT kullanıyorum.

Sürekli alıyorsanız o anda çalıştırdığınız uygulamada zararlı içerik veya bağlantı bulunmaktadır. Engelliyor ancak siz tekrar çalıştırdığınızda tekrar engellemek zorunda kalıyor. Eğer siz çalıştırmıyorsanız. Farklı bir AV kurarak bulunmayan içerik varsa temizletebilirsiniz. KIS kurarak tarama yapınız.

Sürekli alıyorsanız o anda çalıştırdığınız uygulamada zararlı içerik veya bağlantı bulunmaktadır. Engelliyor ancak siz tekrar çalıştırdığınızda tekrar engellemek zorunda kalıyor. Eğer siz çalıştırmıyorsanız. Farklı bir AV kurarak bulunmayan içerik varsa temizletebilirsiniz. KIS kurarak tarama yapınız.
2/3 saniyede bir alıyorum. Zaten gelen uyarı penceresinde şu üç seçenek var. ''Kaldır'', ''İzin ver'', ''Kapat'' ben hangisine basarsam basayım, yine de çıkmaya devam ediyor. :( Söylediklerinizi deneyeceğim...

EDİT: Ayrı olarak Laptopla uğraşırken, masaüstü bilgisayarda mı kafayı yedi! İnternette gezinirken bir şeye tıklayınca, yeni pencere olarak garip garip siteler açıyor... Buraya link atacağım da virüslü site olurda, size de bulaşır diye korkuyorum. :(

EDİT2: Açılan pencere bu; Free Software Upgrade of your video player

Son düzenleyen: Moderatör:
McAfee'yi bu araç ile kaldır. http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe İndirip güvenli modda çalıştırıp McAfee'yi tamamen kaldır.

Ardından belirtildiği gibi kaliteli bir güvenlik yazılımı kurup sistemini tam tarama yap.

Ücretli : Kaspersky IS, Norton AV
Ücretsiz : 360 Total Security, Baidu Antivirus

Bu yazılımlar yeterlidir.

McAfee'yi bu araç ile kaldır. http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe İndirip güvenli modda çalıştırıp McAfee'yi tamamen kaldır.

Ardından belirtildiği gibi kaliteli bir güvenlik yazılımı kurup sistemini tam tarama yap.

Ücretli : Kaspersky IS, Norton AV
Ücretsiz : 360 Total Security, Baidu Antivirus

Bu yazılımlar yeterlidir.
İşletim sistemi orjinal olduğu için sanırsam içinde Securty Defender diye bir virüs koruma programı da var. Fakat; McAfee programını etkinleştirince, Securty Defender programı devre dışı oldu. Hatta Windows Güvenlik Duvarının bile kontrolünü eline aldı.

Windows Defender'i kastettiniz sanırım. 3. parti bir güvenlik yazılımı yüklendiğinde Windows Defender deaktif olur. McAfee'yikaldırdığınızda tekrardan aktif olur fakat Defender'da vasat bir yazılımdır. Dediğim yazılımlardan birini yükleyin.

Windows Defender'i kastettiniz sanırım. 3. parti bir güvenlik yazılımı yüklendiğinde Windows Defender deaktif olur. McAfee'yikaldırdığınızda tekrardan aktif olur fakat Defender'da vasat bir yazılımdır. Dediğim yazılımlardan birini yükleyin.
Son bir şey soracağım izninizle. :) Masaüstü bilgisayarımda, internette gezinirken benim istemim dışında yeni sekmeler açılıyor. Bu sekmelerde garip garip yazılar var, hiçbirşey okunmuyor. Bazen boş bir sayfa açılıyor. Bazen garip garip isimli programların, indirme siteleri açılıyor. Acaba bu da virüs müdür?
Edit: Firefox kullanıyorum.

Sorunu çözmekte zorluk çekiliyorsa yardımcı olabilirim. Problemin kesinlikle çözülebileceği inancındayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı