MEB blöf mü yapıyor?

Salih METİN

Kilopat
Makaleler
13
Ara sıra düşünüyorum. MEB öğrencilerin çalışması için sınav kozunu mu kullanıyor? Dikkat ettiyseniz arkadaşlar, sınavlar iki defa ertelendi. Hatta (@Lintos hatırlattı) geçen sene de MEB devamlı okulların açılacağını söylüyordu. Ayrıca ikinci dönem sınavları da 16 Nisan'a kadar yapılacakmış. Birçok arkadaşımız bu detayı görmedi. Siz ne düşünüyorsunuz, blöf yapıp sonra hepsini iptal mi edecekler yoksa bu sefer gerçekten sınavlar yapılacak mı?

Ara sıra düşünüyorum. MEB öğrencilerin çalışması için sınav kozunu mu kullanıyor? Dikkat ettiyseniz arkadaşlar, sınavlar iki defa ertelendi. Hatta (@Lintos hatırlattı) geçen sene de MEB devamlı okulların açılacağını söylüyordu. Ayrıca ikinci dönem sınavları da 16 Nisan'a kadar yapılacakmış. Birçok arkadaşımız bu detayı görmedi. Siz ne düşünüyorsunuz, blöf yapıp sonra hepsini iptal mi edecekler yoksa bu sefer gerçekten sınavlar yapılacak mı?

Umarım blöftür benim işler hayra alamet değil.

Stratejileri öğrencilere zarar verecek türden ama başarılı onlara göre. Sınav Mayıs ayında dese kimse temizinden 2 ay falan derslere girmez, çalışmaz ve salar. Böyle yapa yapa derse katılım sürekliliğini sağlamaya çalışıyorlar ama aynı zamanda insanların psikolojisini darma duman ediyorlar.

Açıkça fikrimi belirteceğim. Ortalık bu haldeyken, kimsenin sınav yapmaya bir yerleri ve gücü yetmez. Daha önce 2 defa aynı şeyi gördük. Tekrar da göreceğiz bence.

Birden deseler ki okullar 2 ay kapalı kalacak durumlar düzelene kadar. Hangi öğrenci çalışacaktır ki?
Ben çalışırım. 2 yıl olmayacak deseler, yine çalışırım. Çoğunluk çalışmaz tabii, o konuda haklısın.

Vallahi hocam ne yapacağımı şaşırdım, hangi derse çalışmaya başlasam diğeri aklıma geliyor dikkatimi veremiyorum. 1 hafta sonra ertelenirse şaşırmayın. Bir de insan 1 ay önceden haber verir iki hafta kala sınav haberi mi verilir yahu?

Yeni konular

Geri
Yukarı