MEB direksiyon sınavı haksız yere sınavdan kaldım

osmaanatlii

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçen ay A2 motosiklet ehliyeti için direksiyon sınavına girdim. Hava da motor da çok soğuktu, parkurda motosikleti bir kere stop ettirdim ve komisyon bana kaldığımı söyledi.
Zorunlu telafi direksiyon ders ücreti ve sınav ücretini tekrar ödeyip bugün telafi derse katılmaya gittim ve yeni motosiklet eğitmeni ile konuşurken motosikleti stop edip kaldığımı falan söylüyordum o da sınav günü kendisinin de olduğunu bir kere stop etme hakkımızın olduğunu söyledi komisyona itiraz etmiş, komisyon da bir dahakine öyle yaparız diye cevap vermiş.
Doğruluğunu teyit etmek için başka hocalara sordum ve sınav parkur kurallarına baktım ve gerçekten bir kere stop etme hakkımın olduğunu doğruladım.

Arkadaşlar bu insanlar daha parkur kurallarını bilmiyorlar komisyon olarak nasıl benim sınavımda hakkımı yiyip beni maddi manevi zarara sokabiliyorlar? Benim ne suçum vardı? Sınav ücreti ve zorunlu ders ücreti olarak 400 TL üstüne yeni yıl vergi zammı ile 150-200 TL neredeyse 600 TL maddi zararım var ben bu sınava itiraz etmek istiyorum kimse parasını sokakta kazanmıyor sonuçta.
Ehliyet sınavları devletin para kapısı haline gelmiş durumda ben bu sınavı nereye itiraz edebilirim ne yapabilirim benim apaçık hakkım yenildi tavsiyelerinize açığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı