MEB, Maarif Vakfı'na neden kaynak aktarıyor?

Çıkar olsa tamam da, Afganistan'daki Pakistan'daki bebenin Türkiye'ye ne faydası olacak anca gelir asgari ücretin yarısına çalışır veya canlı bombalık yapar.
Askeri olarak bakın olaya hocam, Doğu'da yaşanan bir çatışmaya ilk önce senin-benim ırkımdan birisi yüzleşmek zorunda kalmayacak.

"Hata varsa yanlış varsa çıksın ortaya haksız bir iş varsa neden savunayım? Banane yani. Ben kendi ülkemin çıkarını düşünürüyom her zaman." Bu konuyla bağımsız bu lafınıza soru sormak istiyorum: "Al papazı ver papazı, bu can bu bedende oldukça vermem." kime ait bu söz, o zamanlar eleştirdiniz mi, neden hemen kapandı konu? Ülkemizin çıkarlarına ters bir durum. Ne oldu da papaz gitti diğer papaz gelemedi? Bu iktidar Fetö'nün devamı.

"Hata varsa yanlış varsa çıksın ortaya haksız bir iş varsa neden savunayım? Banane yani. Ben kendi ülkemin çıkarını düşünürüyom her zaman." Bu konuyla bağımsız bu lafınıza soru sormak istiyorum: "Al papazı ver papazı, bu can bu bedende oldukça vermem." kime ait bu söz, o zamanlar eleştirdiniz mi, neden hemen kapandı konu? Ülkemizin çıkarlarına ters bir durum. Ne oldu da papaz gitti diğer papaz gelemedi? Bu iktidar Fetö'nün devamı.
Orada kapalı kapılar arkasında ne alındı ne verildi ben bilemem. Ben kendi ülkemin çıkarını düşünürüm. O papaz 593 gün cezaevinde tutulmuş birisi sonuçta. Ayrıca bunun konu ile alakası yok.

Mesela ben Ermenistan'ı veya Yunanistan'ı gram sevmem ABD'yi sevmem ama ülkemin çıkarı olacaksa görüşülmesi konuşulmasını desteklerim. Aynı şey Esad için de geçerli. Gram sevmem ama ülkemin çıkarına olacaksa Esad ile bile görüşülmeli. Siyasette öncelik her zaman halkın milletin çıkarı olmalı çocukça inatlar veya söylemler değil.

Mesela biz 3 yıl Yunan ile savaşıyoz. Yunan Türk topraklarını işgal ediyor. Her türlü taciz tecavüz yakma yıkma öldürme var Yunan'da ne oluyor savaş bittikten sonra. Atatürk Yunan Kralı adına balo düzenliyor İstanbul'da. Birlikte yeniliyor içiliyor danslar ediliyor. Şimdi ne oldu Atatürk davasını mı satmış oldu ülkesini mi satmış oldu? Yoksa Milli çıkarlar bunu gerektirdiği için mi böyle davranıldı?

Konuyla alakası olmadığını biliyorum, zaten belirtmiştim.

"Siyasette öncelik her zaman halkın milletin çıkarı olmalı çocukça inatlar veya söylemler değil." Neden piyasayla inatlaşıp MB faiz indirdi ve kur böyle ateşlendi? Milletin çıkarı mı vardı burada yoksa iktidar kendini kurtarmaya çalışmak için yükseltip "dış güçler"mi dedi.

Milli çıkarlar önemlidir, onun için 15 yıldır iyi olmayan İsrail ilişkileri yumuşatılmaya çalışılıyor.

Çok örnek var. Ben CHP'yi desteklemiyorum, AKP'yi de desteklemiyorum. Siz kaliteli muhalif lazım diyorsunuz, buyrun siz yapın kaliteli muhalifliği. Söyleyin iktidarın bütün yanlışlarını.

Kahrolsun kapitalizm. Kapitalizm'de bile böyle bir şey kabul edilemez. Düşünün Koç Eğitim Vakfı, Sabancı Eğitim Vakfı gibi özel vakıflara devlet böyle limitsiz destek verse nasıl olur?
Darüşşafaka Vakfı, devletten ne kadar destek alıyor acaba?

Laf salatası yapıyorsun sadece. :( Demagoji ile hiç bir şey olmaz.

Şunu belirteyim o saydığın özel vakıflar gibi değil bu vakıf. MEB'den başka okul açma yetkisi olan tek kuruluş yurdışında. Bir kanun ile kurulmuş. Bir nevi devlet vakfı. FETO okulları onun bünyesine geçiriliyor.

Konu ile ilgili 2020 haberleri.

Laf salatası yapıyorsun sadece. :( demagoji ile hiçbir şey olmaz.

Şunu belirteyim o saydığın özel vakıflar gibi değil bu vakıf. MEB'den başka okul açma yetkisi olan tek kuruluş yurdışında. Bir kanun ile kurulmuş. Bir nevi devlet vakfı. Feto okulları onun bünyesine geçiriliyor.

Konu ile ilgili 2020 haberleri.

Bu arada arkadaşın dediği darüşafaka vakfı'na katkı yapılması gerekir. Diğer vakıfları bilemem ama darüşaffaka aldığı bağışları çok iyi değerlendiren ve yurt dışına ciddi öğrenci gönderen bir kurum. Hem vakıfta hiç çocuklara taciz tecavüz olayı da yaşanmadı bildiğimiz kadarı ile. Neyse yani demek istediğim bu fetoş ve benzeri cemaatlerin ülkemize verdiği zararlar ortada. Bunların kurdukları vakıflarda çocuklara neler yapıldığıda ortada. Arkadaş laf salatası yapmamıs gayet çağdaş ve cemaatlerden bağımsız öğrencilere ne gerekiyorsa onu veren kurumların isimlerini saymış. Buna laf salatası demek ensara, fetoşa alkış tutmak demektir bir nevi.

Geri
Yukarı