MEB sözlü saçmalığı

Zorro909

Hectopat
Merhaba.
11.sınıf bilişim bölümü öğrencisiyim. Kasım ayında sınavları olduk, güzel puanlar aldım, sözlüler yeni giriliyor fakat 93 aldığım dersten hoca sözlüleri 50 verdi, başka bir dersten 55 aldığım sınavdan sözlüleri 50 verdi, hep 50 girecek diğer hocalarda şaka gibi sistem. Canlı derse girmiyorum ve girmek zorunda değilim. Ben fazla puan istemiyorum sadece hakkımı istiyorum nereye başvurabilirim?

Merhaba.
11.sınıf bilişim bölümü öğrencisiyim. Kasım ayında sınavları olduk, güzel puanlar aldım, sözlüler yeni giriliyor fakat 93 aldığım dersten hoca sözlüleri 50 verdi, başka bir dersten 55 aldığım sınavdan sözlüleri 50 verdi, hep 50 girecek diğer hocalarda şaka gibi sistem. Canlı derse girmiyorum ve girmek zorunda değilim. Ben fazla puan istemiyorum sadece hakkımı istiyorum nereye başvurabilirim?
Yapacak bir şey yok. Bizimkilerde öyle. Şikayet etsen bir işe yarar mı bilmem. Biraz sıkacağız
dişimizi.
(Düzeleceğini sanmam :/ )

Ben de bilişim okuyorum ve hoca derse giren ve girmeyenin ayrımı olacağını söylemişti. Okullar tatil değil canlı olarak devam ediyor derse girmelisin.

Kimse canlı derse girmek zorunda değil böyle bir kanun yok. Öyle bir şey yapmaları için herkese eşit şartlar sunmaları lazım.
Herkesin girebilmesi için eşit şartlar evet lazım fakat girebilme imkanınız varsa girmelisiniz. Yüz yüze eğitimdeyken de ben derse girmek istemiyorum deyip gidebiliyor musunuz? Yüz yüze yapılan derslerle online yapılan dersler arasında -yaşanan olumsuzlukları saymazsak- bir fark yok.

Merhaba.

Eğitim sistemi düzgün değil, zaten bu yüzden kimse hakkını alamıyor. Sözlü notu için belki veliniz ile hocalara gözdağı verebilirsiniz fakat ne kadar etkili olur, bilemem. Hidra'nın Korsan şarkısından bir dörtlük geldi aklıma:
"İlkokulda 29 harf ve soluk resimler...
Yedi yaşında bi' çocuk çarpım tablolarına esirken,
Yeni bi' dünya kurmasını beklemicen nesilden.
Ne sesimden haberleri var ne de aziz Nesin'den."

Kimse canlı derse girmek zorunda değil böyle bir kanun yok. Öyle bir şey yapmaları için herkese eşit şartlar sunmaları lazım.
Sunuldu zaten, internet paketleri ve tabletler dağıtıldı. Herkes alamayabilir ama Technopat'a girebildiğine göre gördüğüm kadarıyla sen de canlı derslere girebilirsin. Canlı derslere katılım zorunluydu, katılmayarak maalesef bu puanları hak etmişsin.

Bu şekilde asi genç tavırlarıyla maalesef kazanamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı