Mechanical Eagle Z-77 Blue Switch 1ms Mekanik Klavye İncelemesi

Klavyeyi Amazon'dan 150 TL'ye aldım 10 günde İzmir'e geldi. Rainbow ve RGB olarak 2 farklı ışık opsiyonu var. Bendeki ışıksız versiyon. Karton bir kutuda geldi fazla uçan kaçan tasarımlardan veya kutulardan değil.

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.38(4).jpeg

Kutu içeriği: İçerikte 5 tane yedek switch, 1 adet switch çıkarma aparatı, 1 adet tuş çıkarma aparatı ve kılavuzlar mevcut .

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.38(3).jpeg

Klavye Türkçe değil bu arada ve Enter tuşunun küçük olması bana baya sıkıntı çıkarıyor hiç sevemedim açıkçası. Onun dışında ö, ç, i, ş gibi harfleri zaten bakmadan yazdığım için pek fark etmiyorum bile. Numpad'e gelirsek ben numpad ile saniyede 3-4 sayı yazabiliyordum ne yazık ki üstteki tuşlara kaldım alışınca problem olmuyor fazla :LOL: Sağ tarafta klasik Page up Page down gibi tuşların klasik dizilişte olduğunu söyleyeyim

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.38(2).jpeg

Caps Lock Ve Scroll Lock ışıkları:

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.37(2).jpeg

Ve üst tarafta bizi logo karşılıyor:

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.37(1).jpeg

Klavyenin altı: Oyulmuş şekilde 2 tane sembol duruyor.

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.33.45.jpeg

Yükseltici ayaklar: Tamamı kaymaz plastikten yapılma ve zorlasanız dahi kaymıyor.

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.33.48.jpeg

Klavyenin ve tuşların yüksekliği:

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.38.jpeg

Onun dışında klavyenin sağ ve sol altında kaymaması için ekstra silikonlar mevcut:

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.33.41.jpeg

Tuşların en çok kullanılanlarının alt tarafında bir çizgi mevcut ve bu arada tuşlardaki bütün yazılar kabartmalı, kendini hissettiriyor. FN+F Tuşları ile multimedya özellikleri kullanılabiliyor. Yeri gelmişken FN ile ilgili kombinasyonları yazayım;
  • FN+Scroll Lock =Anti ghosting özelliği açıp kapatıyor.
  • FN+W = WASD Ve ok tuşlarının yerini değiştiriyor.
  • FN+Windows tuşu = Windows tuşunu kilitliyor.

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.37.jpeg

Yanılmıyorsam Outemu denilen switchleri kullanıyor, Cherry MX değil. Cherry MX Blue switchlerden daha tok bir ses çıkarıyor aşağıdaki videoda sesler mevcut. Basma hissi çok güzel hızlı hızlı yazabiliyorum daktilo gibi resmen çok hoşuma gidiyor. Beğenmediğim taraf ise videoda da bastığım space, backspace, enter, shift tuşlarının değişik hissiyat vermesi sanki ayrı switch kullanıyorlar ve hissi güzel değil pek. TAB Ve CapsLock tuşlarında ise sorun yok.

WhatsApp Image 2017-09-16 at 19.29.38(1).jpeg

Bu da kısa bir video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güle güle kullanın hocam. Şahsen numpadsiz klavyelere bir türlü ısınamıyorum :) Switchlerin değiştirilebiliyor olması güzel. Sanırım bu özellik her mekanik klavyede yok.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı