Media Creation Tool ile 64 Bit format atılamıyor

OguzWick

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Microsoft üzerinden Media Creation Tool'u yüklüyorum. Daha sonra Windows sürümünü giriyorum ve mimariyi 32 Bit yüklediğim de kurulum yapabiliyorum. Fakat format atma sebebim 32 Bit bilgisayarı 64 Bit'e yükseltmek. Bunun için mimariyi 64 Bit yüklüyorum fakat setup dosyasına girdiğim de "bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor" hatasını alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

IMG_20230328_221231.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Microsoft üzerinden Media Creation Tool'u yüklüyorum. Daha sonra Windows sürümünü giriyorum ve mimariyi 32 Bit yüklediğim de kurulum yapabiliyorum. Fakat format atma sebebim 32 Bit bilgisayarı 64 Bit'e yükseltmek. Bunun için mimariyi 64 Bit yüklüyorum fakat setup dosyasına girdiğim de "bu uygulama bilgisayarınızda çalışamıyor" hatasını alıyorum. Yardımcı olur musunuz?

Eki Görüntüle 1718325
Hocam RUFUS ile İso dosyası hazırlayın daha hızlı oluyor.

Eki Görüntüle 1718325

Hocam siz format değil sıfırlama yapıyorsunuz. Format için USB bellek lazım. Windows tuşu+r kombinasyonunu yapıp açılan pencereye msinfo32 yazın ve açılan pencereyi atın.

Eki Görüntüle 1718358

BIOS'umda flashimi seçemiyorum. Gözüküyor fakat bastığımda algılamıyor.

Buradan ISO indirin ve bu video ile USB'ye yazın. GPT olan yeri MBR ile değiştirin. Sonra yükleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buradan ISO indirin ve bu video ile USB'ye yazın. GPT olan yeri MBR ile değiştirin. Sonra yükleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
dediğim gibi biosta USByi secemiyorum. USB ile baslatamiyorum.

ben sürekli GPT yükledim biosum eski olduğu için hiç MBR denemedim.

Geri
Yukarı