MediaMarkt iPhone 13 siparişi hangi mağazadan alınabilir?

Daha fazla  
Meslek
Doktor
6 Ekim tarihinde Ankara optimum AVM MediaMarkt şubesinden iPhone 13 siparişi verdim. Siparişi verirken tahmini gelme süresi hakkında 8-9 gün denilmişti. Bugün başka bir sebeple AVM'ye uğradığımda MediaMarkt'a da gidip siparişle ilgili bilgi almak istedim. Oradaki çalışanlar bir sürü anlam veremediğim saçma şeyler söyledikten sonra siparişlerin hangi mağazalara ne zaman dağıtılacağını Apple'ın sitesinden görebileceğimi söyledi. Böyle bir şey var mı? Varsa nereden görebilirim?

Ben Apple Destek ile görüşüp bu sorunu anlatmanızı öneririm. Ayrıca bunların görünmesi sizin sorunuzun cevabı değil ki... Oyalayınca haklı mı çıkacaklarını zannediyorlar? SikayetVar'a yazınca ciddiye alıyorlar.

Ben Apple Destek ile görüşüp bu sorunu anlatmanızı öneririm. Ayrıca bunların görünmesi sizin sorunuzun cevabı değil ki... Oyalayınca haklı mı çıkacaklarını zannediyorlar? SikayetVar'a yazınca ciddiye alıyorlar.
Şimdi Apple destekle iletişime geçmiştim ve onların durumla ilgisi olmadığını söylediler. Birazdan MediaMarkt Müşteri hizmetleriyle görüşeceğim ve eğer tatmin edici bir cevap alamazsam şikayetvar'a yazacağım. Çünkü Apple müşteri hizmetlerindeki arkadaş "Tecrübelerime göre ürün 1 aydan önce elinize ulaşmaz" dedi. Koskoca firmalar insanları dolandırmanın yolunu arıyorlar.

Şimdi Apple destekle iletişime geçmiştim ve onların durumla ilgisi olmadığını söylediler. Birazdan MediaMarkt Müşteri hizmetleriyle görüşeceğim ve eğer tatmin edici bir cevap alamazsam şikayetvar'a yazacağım. Çünkü Apple müşteri hizmetlerindeki arkadaş "Tecrübelerime göre ürün 1 aydan önce elinize ulaşmaz" dedi. Koskoca firmalar insanları dolandırmanın yolunu arıyorlar.
En iyisini yapmışsınız.
Olan olmuş ama böyle durumlarda MediaMarkt'a uğramam bile. Alacağım ürünü denemek için kullanıyorum orayı sadece.

Vatan'da bölgelere dörtlü paket halinde yolluyorlarmış. Bir bölgeye paket yollanması için de dört kişinin sipariş vermesi bekleniyormuş. Belki MediaMarkt'da da böyle bir sistem vardır ancak müşteri hizmetlerinin bunu bilmemesi saçmalık.

Vatan'da bölgelere dörtlü paket halinde yolluyorlarmış. Bir bölgeye paket yollanması için de dört kişinin sipariş vermesi bekleniyormuş. Belki MediaMarkt'da da böyle bir sistem vardır ancak müşteri hizmetlerinin bunu bilmemesi saçmalık.
Tam da söylediğiniz gibi. Sorun tam olarak "bir şey bilmiyor olmaları". Daha 8-9 günlük süre dolmadı belki gerçekten de söylenen sürede teslim edecekler. Ama ben bir müşteri olarak satın aldığım ürünle ilgili neden bilgi alamıyorum? Ve yönlendirdikleri yer( ki yönlendiren arkadaşın üzerinde Apple logolu t-shirt vardı ve muhtemelen mağazanın Apple cihaz sorumlusu) durumun onlarla hiç alakası olmadığını, mağazaların sıkışınca topu onlara attığını söyledi açık açık. Bir ürünü satıyorsan ona dair her türlü bilgiye sahip olacaksın. Gerek teslim edeceğin tarih, gerek teslim edemiyorsan gerekçesi. Yapacak bir şey yok mantığıyla koskoca bir zincir yönetilmez.
En iyisini yapmışsınız.
Olan olmuş ama böyle durumlarda MediaMarkt'a uğramam bile. Alacağım ürünü denemek için kullanıyorum orayı sadece.
Al birini vur ötekine. Vatan'dan alacaktım MediaMarkt daha kurumsal ve yabancı kökenli güvenilir olur diye oraya gittim. Birbirlerinden hiç bir farkları yok.

Cihaz ellerine gelene kadar bilgi sahibi olamıyorlarsa bunu da müşteri ile paylaşmaları lazım kesinlikle. Bence sorun bilmemeleri kadar şeffaf iletişimden de bir haber olmaları. Öyle az buz para ödenmiyor bu cihazlara. Müşterinin her adımı bilmesi hakkı. Olurda sistem sebebiyle mağazaya gelene kadar kendileri de bilemiyorsa bunu müşteriye açıklamaları lazım.

Tam da söylediğiniz gibi. Sorun tam olarak "bir şey bilmiyor olmaları". Daha 8-9 günlük süre dolmadı belki gerçekten de söylenen sürede teslim edecekler. Ama ben bir müşteri olarak satın aldığım ürünle ilgili neden bilgi alamıyorum? Ve yönlendirdikleri yer( ki yönlendiren arkadaşın üzerinde Apple logolu tişört vardı ve muhtemelen mağazanın Apple cihaz sorumlusu) durumun onlarla hiç alakası olmadığını, mağazaların sıkışınca topu onlara attığını söyledi açık açık. Bir ürünü satıyorsan ona dair her türlü bilgiye sahip olacaksın. Gerek teslim edeceğin tarih, gerek teslim edemiyorsan gerekçesi. Yapacak bir şey yok mantığıyla koskoca bir zincir yönetilmez.

Al birini vur ötekine. Vatan'dan alacaktım MediaMarkt daha kurumsal ve yabancı kökenli güvenilir olur diye oraya gittim. Birbirlerinden hiçbir farkları yok.

Hocam bu kadar uğraşmak yerine para iadesi alıp direk mağazadan almak daha mantıklı olmaz mı?

Gerçi hem mağazada fiyatlar daha uçuk, hem de büyük ihtimalle stok yoktur.

Direk Amazon veya Hepsiburada sitesinden Hepsiburada satıcısından almanız daha iyi olur.
Hepsiburada ve Amazon üzerinde iPhone 13 daha pahalı şu an baktığıma göre.

Dalga geçiyorlar herhalde? :D

Cihaz ellerine gelene kadar bilgi sahibi olamıyorlarsa bunu da müşteri ile paylaşmaları lazım kesinlikle. Bence sorun bilmemeleri kadar şeffaf iletişimden de bir haber olmaları. Öyle az buz para ödenmiyor bu cihazlara. Müşterinin her adımı bilmesi hakkı. Olurda sistem sebebiyle mağazaya gelene kadar kendileri de bilemiyorsa bunu müşteriye açıklamaları lazım.
Kesinlikle. Bana de ki cihaz yok 1 aya da gelmez. Hiç sorun değil. Ama 8-9 güne teslim ederiz diye sipariş alıyorsun sonrasında hiç bir bilgi yok. Muhtemelen verdikleri süre dolduğunda cihaz gelmemiş olacak ve ben bilgi almak istediğimde yine lafı geveleyip bırakacaklar. Ben adama cihaz ne zaman gelir diyorum o bana sizin cihazlar teslim edilmeden yeni cihaz satışı yapılmayacak diyor. Tamamen ortalama IQ'ya sahip vatandaşı konudan uzaklaştırma taktiği. Teslim için verdikleri tarih henüz dolmadığından ses çıkarmadım ama o gün geldiğinde gidip iyi bir konuşma yapacağım o arkadaşla.
Hocam bu kadar uğraşmak yerine para iadesi alıp direk mağazadan almak daha mantıklı olmaz mı?

Gerçi hem mağazada fiyatlar daha uçuk, hem de büyük ihtimalle stok yoktur.

Direk Amazon veya Hepsiburada sitesinden Hepsiburada satıcısından almanız daha iyi olur.
Hepsiburada ve Amazon üzerinde iPhone 13 daha pahalı şu an baktığıma göre.

Dalga geçiyorlar herhalde? :D
Para iadesi almak istesem zaten ürünü teslim edecekleri tarihe kadar o parayı anca iade ederler. Hem ben zaten böyle rezillikler minimuma insin, doğrudan yüz yüze bir muhattabım olsun diye gidip mağazadan aldım. Şimdi en kötü senaryoda bile gidip sitem edebileceğim birileri var. İnternette de buradan hem farkı yok hem çoğu yerde asıl fiyattan daha pahalıya satılıyor. Karaborsanın yeni adı Açık Pazar oldu bu dönemde.

Keşke mağazadan almak yerine direk Apple.com.tr'den sipariş verseydiniz, zaten stokları olmuyor, var gibi gösterip geç geliyor.

Apple üzerinden avantajı siparişi detaylı takip edebiliyorsun çinden geliyor, müşteri hizmetleri güzel ilgileniyor, ve olası bir geri iade süreci olduğunda anında geri verebiliyorsun. 1 ay beklemen bu arada normal. Normal olmayan kısım size sipariş sürecinden detaylı bahsetmemeleri olmuş. Olsun yine de hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı