MediaMarkt laptop ile birlikte alınan uygulamaların iadelerini almıyor

mahmutttk1

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba iyi akşamlar dilerim herkese,

04.03.2023 tarihinde Lenovo Ideapad Gaming 3 aldım. Ürünün grafik problemi vardı. Garantiye yolladım anakart arızalı dediler tamiri reddedip iade fişi istedim. Yanında aldıgım Office-virüs programları laptop cantası ve sogutucuyu iade olarak kabul etmiyorlar.
Çanta ve sogutucuyu hadi kullandım neyse desem, programları niye iade almıyorlar? Laptop olmadan bu yan ürünleri nerede kullanayım ki?

Tüketici hakem heyetine başvuru yapsam uygun olur mu? Sizce haklılık payım var mı?

Bende öyle biliyorum.Lakin laptop için aldığım ürünleri laptopu verdikten sonra nerde kullanabilirim ki.Herhangi bi kullanacağım bilgisayarım bulunmamakta.Bu da beni ekonomik anlamda mağdur etmez mi ?
Hocam haklısınız sizin durum biraz istisnai ama kanunda net olan durumlarda bile iade-değişim yapmayan firmalar, eğer gerçekten iadesi yoksa böyle ürünleri iade ederler mi bilemedim.

Her şeye rağmen THH'ye başvurabilirsiniz, durumun istisnai olduğunu belirterek bilirkişi tarafından elinizdeki ürünlerin kullanılmadığının incelenmesini isteyerek iade talebinde bulunabilirsiniz. (Başvurunun uzun sürme ihtimalini ve TL nin değer kaybetmesini de düşünerek başvuru yapın.)

Hocam haklısınız sizin durum biraz istisnai ama kanunda net olan durumlarda bile iade-değişim yapmayan firmalar, eğer gerçekten iadesi yoksa böyle ürünleri iade ederler mi bilemedim.

Her şeye rağmen THH'ye başvurabilirsiniz, durumun istisnai olduğunu belirterek bilirkişi tarafından elinizdeki ürünlerin kullanılmadığının incelenmesini isteyerek iade talebinde bulunabilirsiniz. (Başvurunun uzun sürme ihtimalini ve TL nin değer kaybetmesini de düşünerek başvuru yapın.)
Çok teşekkür ederim yardımınız için.Öncelikle gidip kendileriyle bu durumu konuşacağım.O süre zarfında raporda muhtemelen gelmiş olur.Eğer ki duruma çare bulamazsak dediğimiz gibi THH'ye başvuru yapmam gerekecek.

Geri
Yukarı