MediaMarkt mağazalarında ekran kartı bulunabiliyor

YasirHoca

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba bu konu bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Biliyorsunuz dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ekran kartı stok sorunu ve kara borsa sorunu var. Henüz daha salı günü 02.03.2021 tarihinde bilgisayar toplamaya karar vermiştim. Eskişehir'de ikamet ediyorum, parçaları alabileceğim Vatan Bilgisayar ve MediaMarkt mağazası mevcut, Vatan Bilgisayar'da bildiğiniz gibi GT 730 veya GTX 1050 Ti dışında hiçbir kart bulunmuyor farklı mağazalardan alalım siz getirtin dediğimizde onu da yapamıyorlar, neymiş kartların transferi kapalıymış. Ben de Eskişehir'de bir arkadaştan 3800 TL'ye GTX 1070 alacaktım garanti vs yok tabii. Neyse konumuza gelecek olursak, eşimle espark AVM'de dolaşırken MediaMarkt'a bir bakalım dedik, sağ olsun hemen ilgilendiler, OEM ile ilgilenen arkadaşla sohbet vs derken konu sistem toplamaya geldi, abi dedi hemen toplayalım, dedim tamam toplayalım ama ekran kartı yok nasıl olacak? Görevli arkadaş elimde 3 adet kart var dedi. 1 tane 1660 ve 2 tane MSI Ventus XS 1660 Ti, fiyatlarına baktık ve ne gördük MSI Ventus XS 1660 Ti 2789TL'ye satılıyor. Böyle olunca haliyle oradan sistemi topladık, hayatımda ilk defa MediaMarkt'tan sistem topladım ve gayet memnun kaldım, tüm parçaları topladıktan sonra 340TL gibi güzel bir indirimde yaptılar. Eğer kart arayan arkadaş varsa, gidip mutlaka mağaza sorumlusu arkadaşlarla görüşsünler, bu kartlar kesinlikle sitelerinde stoklarda gözükmüyor. Ben memnun kaldım sizde şansınızı bir deneyin. Hayırlı günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu piyasaya göre normal fiyat bir de, şaşırdım açıkçası. Hayırlı olsun hocam.

Neden söyledin? Şimdi herkes çökecek MediaMarkt mağazalarına 🤣
Aslında 2-3 gün bundan sebep beklemiştim. Ama mağaza sorumlusu arkadaşlarla konuşurken sormuştum; her gelene satıyor musunuz vs diye, aldığım cevap ilginçti "Hayır, güvendiğimiz ve gerçekten kartları oyun odaklı kullanacağını anladığımız müşterilerimize satıyoruz" olmuştu. :) İlginç bir tutum bence müşteri memnuniyeti açısından gayet güzel. Art niyetli insanlar bu kartı 2700 TL'den alsa aynı gün çok rahat sarı sitede 5K'ya satabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı