MediaMarkt'tan outlet ürün alışverişi

Konu ile ilgisiz ama laptop ile alakadar bir soru sormak istiyorum.

Şimdi ben filmleri 4k indirsem ne kadar anlamlı olur? Hoş indirdim hatta bir film 67 GB olarak indi ama böyle sanki film arka planı tozlu. :D

2k şeklinde yok mu film?

Konu ile ilgisiz ama laptop ile alakadar bir soru sormak istiyorum.

Şimdi ben filmleri 4k indirsem ne kadar anlamlı olur? Hoş indirdim hatta bir film 67 GB olarak indi ama böyle sanki film arka planı tozlu. :D

2k şeklinde yok mu film?
QHD olarak aratsana filmleri belki çıkar. Buna ek olarak erkan çok parlak geliyor sizde nasıl zamanla alışılıyor mu bu ekrana ? :D

Teşekkür ederim hocam fakat artık heyecanı pek kalmadı ürün geldi 1 gün sonra SSD takarken bir sorun yaşandı servise gönderdim. Anakart değiştirildi servisten de dün geldi şimdilik bir sorun yok umarım da bir daha böyle bir sorun olmaz. :D

Vayy anakart varmış demek ellerinde iyiymiş bu kadar kısa sürede sorunun çözülmesi. VRAM ve üstünde gelen ramlere baktınız mı parça değilmiş mi ? Micron ve Samsung diye iki Vram çeşidi var çünkü. TR ye gelenlerin çoğu micron.

Vayy anakart varmış demek ellerinde iyiymiş bu kadar kısa sürede sorunun çözülmesi. VRAM ve üstünde gelen ramlere baktınız mı parça değilmiş mi ? Micron ve Samsung diye iki Vram çeşidi var çünkü. TR ye gelenlerin çoğu micron.
Nereden bakılıyor hocam?
Vayy anakart varmış demek ellerinde iyiymiş bu kadar kısa sürede sorunun çözülmesi. VRAM ve üstünde gelen RAM'lere baktınız mı parça değilmiş mi? Micron ve Samsung diye iki VRAM çeşidi var çünkü. TR'ye gelenlerin çoğu Micron.

Baktım hocam üzerindekiler Samsung RAM.
@yazilimcionline @Barista hocam bu arka kapaktaki ışık yanıyordu şimdi yanmıyor hangi ayarı kapattım acaba nasıl düzelteceğiz?

Son düzenleme:
Nereden bakılıyor hocam?

Baktım hocam üzerindekiler Samsung RAM.
@yazilimcionline @Barista hocam bu arka kapaktaki ışık yanıyordu şimdi yanmıyor hangi ayarı kapattım acaba nasıl düzelteceğiz?

Gpu-z ile bakabilirsin ekran kartının ramlerine.
PC nin normal ramlerine de zentiming ile bakabilirsin.

Samsung ramler microna göre bir parça daha serin çalışır OC performansı daha iyidir. Kalite olarak ikisi de aynı hatta micron bazen daha kaliteli bile olabiliyor ama samsung Vramler stabilite olarak daha iyi diyorlar.

Arka ışık ise batarya modunda otomatik söner. Tekrar yakmak ya da sürekli kapatmak için FN+L kısa yolunu kullanabilirsin.

GPU-Z ile bakabilirsin ekran kartının RAM'lerine.
PC'nin normal RAM'lerine de zentiming ile bakabilirsin.

Samsung RAM'ler Micro'na göre bir parça daha serin çalışır OC performansı daha iyidir. Kalite olarak ikisi de aynı hatta Micron bazen daha kaliteli bile olabiliyor ama Samsung VRAM'ler stabilite olarak daha iyi diyorlar.

Arka ışık ise batarya modunda otomatik söner. Tekrar yakmak ya da sürekli kapatmak için FN+l kısa yolunu kullanabilirsin.

Çok teşekkür ederim hocam :). Daha performanslı RAM almayı düşünüyordum ama hem bütçem tükendi hem de bu son SSD olayından sonra içini açmaya korkuyorum o yüzden bu şekilde kalmasına karar verdim. :D

Geri
Yukarı