MediaTek Wi-Fi kartı çalışmıyor

OmerBerk

Hectopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
RTX 3050Ti
İşlemci
Ryzen 4800H
Dün Bluetooth'um çalışmadığı için driver güncelledim ve çalıştırdım, gün içinde kullandım. Bilgisayarımı kapattım sabah açınca Wi-Fi kartımın çalışmadığını fark ettim. İnternetten yeni driver yükledim olmadı, aygıt yöneticisinden driver kaldırıp tekrar yükledim olmadı. Bluetooth düzgün çalışıyor ancak Wi-Fi kartım çalışmıyor.

Wi-Fi kartım: MediaTek Wi-Fi 6 MT7921 Wireless LAN Card.
Bilgisayarım: ASUS ROG STRIX G513IE-HN046

Evet, aygıt yöneticisi altında kartım gözüküyor ve ünlem işareti var. Bu aygıt başlatılmıyor Kod 10 hatası var ayrıntılarda.
Kart cidden bozulmuş olabilir. Cihazın garantisi devam ediyorsa servise veriniz. Varsa BIOS güncellemesi yapın, bazen çözer sorunu.

Kart cidden bozulmuş olabilir. Cihazın garantisi devam ediyorsa servise veriniz. Varsa BIOS güncellemesi yapın, bazen çözer sorunu.
Anladım teşekkür ederim. İşin ilginç yanı, ethernet ile internete bağlanayım, sonra garantiye veririm bugün işimi görsün dedim ancak ethernet portu da çalışmıyor nedense. En yakın zamanda garantiye vereceğim.

Dediğiniz gibi BIOS update yaptım ASUS’un sitesinden indirip ve sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim Recep bey.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım teşekkür ederim. İşin ilginç yanı, Ethernet ile internete bağlanayım, sonra garantiye veririm bugün işimi görsün dedim ancak Ethernet portu da çalışmıyor nedense. En yakın zamanda garantiye vereceğim.

Dediğiniz gibi BIOS Update yaptım ASUS'un sitesinden indirip ve sorun çözüldü. Çok teşekkür ederim Recep bey.

Ben de aynı sorunu yaşıyorum. Benim BIOS güncel. Güç tuşuna 40 saniye basılı tutup cihazı kapatıyorum ve bırakıyorum kendisi açılıyor düzeliyor ama tabii geçici olarak bir çözüm bu. Yine olabiliyor. Emin olmamakla beraber Wi-Fi kartının yeni olmasına veriyorum.

Acaba bu sorun yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımsal bir sorun mu? Benim cihazımda da aynı sorun oluştu reset atıp düzeliyor ise asıl problem ne?

Acaba bu sorun yazılımsal bir sorun mu yoksa donanımsal bir sorun mu? Benim cihazımda da aynı sorun oluştu reset atıp düzeliyor ise asıl problem ne?
Hocam donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Eğer aynı kart ise size paylaşacağım sürücüyü kurar mısınız? Bir süredir herhangi bir sorun çıkarmadı ama siz de bir deneyin.

Hocam donanımsal olduğunu düşünmüyorum. Eğer aynı kart ise size paylaşacağım sürücüyü kurar mısınız? Bir süredir herhangi bir sorun çıkarmadı ama siz de bir deneyin.

Şu an bir sorun gözükmemekte çok garip bir durum gün içinde 1 kere yaptı resetledim düzeldi. Sorun olması durumunda bu sürücüyü deneyeceğim çok teşekkür ederim :) ayrıca cihazımda boot ekranında 3 günde 3-4 kez boot ekranında siyah ekranda kaldı çok garip bir durum BIOS'um da güncel sanırım donanımsal bir sorun var.

Şu an bir sorun gözükmemekte çok garip bir durum gün içinde 1 kere yaptı resetledim düzeldi. Sorun olması durumunda bu sürücüyü deneyeceğim çok teşekkür ederim :) ayrıca cihazımda boot ekranında 3 günde 3-4 kez boot ekranında siyah ekranda kaldı çok garip bir durum BIOS'um da güncel sanırım donanımsal bir sorun var.
Hangi windowsu kullanıyorsunuz? 1-2 kere ben de yaşamıştım galiba. Cihazınızın modeli nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı