Medieval Dynasty'de köylüler nasıl çalıştırılır?

ahmethakan7

Decapat
Arkadaşlar iyi günler. Oyunda bayağı ilerledim ama bu işçileri çalıştırmayı bir çözemedim. Misal avcıyı atıyorum işe. Boş boş duruyor. Hem avcı kulübesine hem kaynak deposuna bıçak bırakıyorum sanırım o gerekiyor yine de çalışmıyor yay bile bıraktım. Örneğin birisinin gidip odun toplamasını istiyorum bunu nasıl sağlarım? Kendi evine mi balta bırakacağım oduncuya mı yoksa kaynak deposuna mı? Oyun da bunu anlatmamış çözemedim hala. 15 tane bina yaptım hepsi boş boş duruyor çürüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar iyi günler. Oyunda bayağı ilerledim ama bu işçileri çalıştırmayı bir çözemedim. Misal avcıyı atıyorum işe. Boş boş duruyor. Hem avcı kulübesine hem kaynak deposuna bıçak bırakıyorum sanırım o gerekiyor yine de çalışmıyor yay bile bıraktım. Örneğin birisinin gidip odun toplamasını istiyorum bunu nasıl sağlarım? Kendi evine mi balta bırakacağım oduncuya mı yoksa kaynak deposuna mı? Oyun da bunu anlatmamış çözemedim hala. 15 tane bina yaptım hepsi boş boş duruyor çürüyor.
MuratAbiGF videolarini cekmisti oradan bak.

Selamünaleyküm erken erişimde iken kurduğum köyün içerisinde aradığım işçiler işlerini yapıyordu. Sadece tavernayı çözememistim. Ama şuan tam sürüm çıktı 2 3 gündür bende oynuyorum erken erişimde yaptığımı tekrar yaptım ama olmuyor sen bir çözüm bulabildin mi ?

Hala sorun yaşıyorsan bana dönüş yapabilirsin buldum nasıl yapılacağını

Son düzenleme:
Selamünaleyküm erken erişimde iken kurduğum köyün içerisinde aradığım işçiler işlerini yapıyordu. Sadece tavernayı çözememistim. Ama şuan tam sürüm çıktı 2 3 gündür bende oynuyorum erken erişimde yaptığımı tekrar yaptım ama olmuyor sen bir çözüm bulabildin mi ?

Hala sorun yaşıyorsan bana dönüş yapabilirsin buldum nasıl yapılacağını
Hocam rica etsem anlatır mısınız?

selamınaleyküm hocam şimdi ilk 1. resimdeki yönetim kısmına giriyorsunuz. 2. resimde tüm kulllanım bölgelerini binalarını gösteriyor. Ben örenek olarak odunluğu ele aldım ve tüm hepsinde aynı şekilde işliyor. Şimdi odunluk binasına girdiğinde 4. resimdeki gibi sağ tarafa bir panel açılıyor. İşçiyi görüyorsun ve çırak atama bölümü var. Çırağıda sanırım köyünde yetişen küçük çocuklardan görev yetkisine göre atama yapabilirsin. Şimdi 5. resimde yukarıda okla gösterdiğim kısım var. Çekiç ve geri dönüşüm işareti olan kısım oraya giriş yapıyorsun ve önüne odunlukta yapılacak şeylerin bir listesi çıkıyor. Orada ne yaptırmak istiyorsan belirli yüzdeliklerle veriyorsunve tabiki odunlukta çalışan köylü için her zaman kaynak deponda balta bulundurmak zorundasın ki gidip ağaç kesebilsin. Diğer tüm iş alanlarında da aynı mantık işliyorfarklı olan bir durum yok. Sadece kaynak deponda nerelerde köylün var ise çalışacak ona ait alet olması gerekiyor. Aletleri de demirci ye işçi koyarak çözebilirsin. Yada kendin fazlaca yapıp koyabilirsin. Terzi içinde yine aynı şeyler gereklidir. Keten iplik yapmak için ya keten sapı alıp gelecek kaynak depona koyacaksın yada tarlada keten yetiştireceksin gib gibi mutfak içinde ahır içinde herşeyi bu örnekteki mantık ile çözüyorsun zaten zamanla anlarsın. Herşeyi buradan görebiliyorsun. Evlerin yada binaların hangisinin hasarlı filan olmadığını yada alet yoksa çalışmadıklarını filan alet yok ev yada bina hasarlı veya kaynak yok die yazıyor
Ekran Görüntüsü (380).png
Ekran Görüntüsü (381).png
Ekran Görüntüsü (382).png
Ekran Görüntüsü (383).png
Ekran Görüntüsü (384).png
Ekran Görüntüsü (385).png

umarım faydalı olur yine takıldığın yer olursa yaz yardım etmeye çalışırım

selamınaleyküm hocam şimdi ilk 1. resimdeki yönetim kısmına giriyorsunuz. 2. resimde tüm kulllanım bölgelerini binalarını gösteriyor. Ben örenek olarak odunluğu ele aldım ve tüm hepsinde aynı şekilde işliyor. Şimdi odunluk binasına girdiğinde 4. resimdeki gibi sağ tarafa bir panel açılıyor. İşçiyi görüyorsun ve çırak atama bölümü var. Çırağıda sanırım köyünde yetişen küçük çocuklardan görev yetkisine göre atama yapabilirsin. Şimdi 5. resimde yukarıda okla gösterdiğim kısım var. Çekiç ve geri dönüşüm işareti olan kısım oraya giriş yapıyorsun ve önüne odunlukta yapılacak şeylerin bir listesi çıkıyor. Orada ne yaptırmak istiyorsan belirli yüzdeliklerle veriyorsunve tabiki odunlukta çalışan köylü için her zaman kaynak deponda balta bulundurmak zorundasın ki gidip ağaç kesebilsin. Diğer tüm iş alanlarında da aynı mantık işliyorfarklı olan bir durum yok. Sadece kaynak deponda nerelerde köylün var ise çalışacak ona ait alet olması gerekiyor. Aletleri de demirci ye işçi koyarak çözebilirsin. Yada kendin fazlaca yapıp koyabilirsin. Terzi içinde yine aynı şeyler gereklidir. Keten iplik yapmak için ya keten sapı alıp gelecek kaynak depona koyacaksın yada tarlada keten yetiştireceksin gib gibi mutfak içinde ahır içinde herşeyi bu örnekteki mantık ile çözüyorsun zaten zamanla anlarsın. Herşeyi buradan görebiliyorsun. Evlerin yada binaların hangisinin hasarlı filan olmadığını yada alet yoksa çalışmadıklarını filan alet yok ev yada bina hasarlı veya kaynak yok die yazıyor Eki Görüntüle 1589708Eki Görüntüle 1589709Eki Görüntüle 1589710Eki Görüntüle 1589711Eki Görüntüle 1589712Eki Görüntüle 1589713

umarım faydalı olur yine takıldığın yer olursa yaz yardım etmeye çalışırım
Çok teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı