Mekanik Klavye İzolasyon ve Yağlama

Bu başlığı tamamen okuduktan sonra en mantıklısı bu linkten almak geldi sizce de en mantıklısı bu mudur? Switch olarak Gateron Brown kullanıyorum.

Krytox değil büyük ihtimalle ama alınabilir bence. Brown Switch'lerde tactile özelliğini kaybetmek istemiyorsanız stem leg denilen kısımlara sürmeyin lube.
Herkese merhaba, uzun zamandır lubing işlemi için araştırmalar yapıyorum tesadüfen burayı buldum ve çok iyi bilgiler edindim öncelikle teşekkür ederim.

Ben SteelSeries Apex Pro sahibiyim klavyenin her şeyinden memnunum ancak çınlama sesi ve tuşlar çok sallantılı desoldering yapmayı düşünüyorum lehim bilgim var ancak hangi yağı kullanmalıyım emin değilim @Shuriken in konunun başında söylediği http://www.superlube-tr.com/?pnum=6&pt=YAĞLAR su linkteki urunu düşünüyorum ama nasıl alacağım emin değilim direk firmayı mi aramam lazım bilmiyorum yardımlarınızı bekliyorum, bir de Switch'lerin arasına film koymayı düşünüyorum önerdiğiniz ürünlerin linkini atma şansınız olursa çok memnun olurum, teşekkürler.

Edit: Urunu 1 senedir kullanıyorum.

Firmayı telefonla arayıp sipariş vermiştim ben.

Apex Pro'da omnipoint switchler var. Çalışma mantığı normal mekanik switchlerden farklı. Değişik bir uygulama gerekebilir. Redditte vardı sanırım yapan birileri, oradan bakabilirsin detayına.

Krytox değil büyük ihtimalle ama alınabilir bence. Brown Switch'lerde tactile özelliğini kaybetmek istemiyorsanız stem leg denilen kısımlara sürmeyin lube.

Firmayı telefonla arayıp sipariş vermiştim ben.

Apex Pro'da omnipoint Switch'ler var. Çalışma mantığı normal mekanik Switch'lerden farklı. Değişik bir uygulama gerekebilir. Reddit'te vardı sanırım yapan birileri, oradan bakabilirsin detayına.

Aynen omnipoint olduğu için oil seklinde olanları pek önermiyorlar akıp sensore kaçmasın diye.
İnternette bu videoyu buldum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda göstermiş bayağı yardımcı oldu ancak yaylara karışımlı biseyler sürüyor ya da sivi gres olabilir bilemiyorum.

Sivi kullanmayacaksam switclere http://www.superlube-tr.com/FileUpl...cok_amacli_sentetik_gres-_syncolon_(ptfe).pdf bu linkteki urunu kullanabilir miyim? Siz bu urunu switclere önermemiştiniz galiba yanına başka ne alıp karıştırabilirim? yada tek başına yeterli olur mu? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Az önce aramaya çalıştım niye açmıyorlar diyorum kendi kendime sonra günlerden pazar olduğu aklıma geldi 😳

Bir de internetten Switch filmlerine bakıyorum Ali Express'te var ancak 50TL gibi bir fiyata satılıyor ortalama ve 35 lira kargo parası çıkıyor gümrük buna dahilmi emin değilim Türkiye'de satan var mi aramızda daha önce alan oldu mu? Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bende baktım ancak daha önce filmlemiş birisini göremedim artık denemeden bende uyar mı bilemeyeceğim.. Uyarsa değişecek tek şey basım derinliği olur büyük ihtimal, yazılım içinden de çözebilirim diye düşünüyorum ayarı 1 tik artırıp ya da azaltarak.

Teşekkürler her şey için satın aldıktan sonra ürünleri klavye için güncellemeleri buradan paylaşırım. :)
Selam AliExpress'te gezerken buradaki ürüne rastladım. 7.91US $ 1% OFF|Dupont GPL105 205 madeni mekanik klavye anahtarı yağlar sabitleyici yağlama madeni DuPont 205 G0 G2|Keyboards| - AliExpress

Aramızda kullanan oldu mu? Önerebilir misiniz bu urunu Apex Pro için 105 205 karışımı almayı planlıyorum çok sıvı olmaz herhalde sensore damlamaması acısından.

Son düzenleme:
Konuyu biraz hortlatmak gibi olacak ama böyle bir konu bulduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Klavyemin space tuşunun sesinden hiç mutlu değilim. Space tuşunun tam ortasına basınca ses tok geliyor ama yine tam istediğim gibi değil, kenarlara açıldıkça gelen seste değişiyor bunu çözmemin herhangi bir yolu var mı? Ayrıca stabilizerleri yağlamak için eski mesajlarda gördüğüm kadarıyla "SKF lgmt 3/0.125" bu iş için uygun. Eğer yağlama yaparsam kenara doğru açıldıkça gelen ses değişebilir mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sesler bu şekilde

Son düzenleme:
Bunlardan hangisi Switch için hangisi stabilizerler için bir de stabilizer ayaklarini neyle kesiyorsunuz GamaKay MK61 sipariş verdim daha gelmedi param az kaldi hangisini önerirsinizsiniz yağ olarak Switch'leri mi yaglamak mantikli once yoksa stabilizermi kuponla alacağım bir de neyle izolasyon yapabilirim klavyede internetten izledim var ama bataryalı modellerde olduğu için bir kisminda boşluk var izlediğim videoda adam onu kaldırıp alttaki kare bölümlere göre kesip koyuyor bir de üstüne normal birleşik sekilde olan ama batarya boşluğu olmayandan koyuyordu.

Hocam shop4tr güvenilir mi, Glorious'u beklemekten bezgin oldum.

İki kez alisveris yaptik, 7-8 gunde sorunsuz geldi ikisi de.
Bunlardan hangisi Switch için hangisi stabilizerler için bir de stabilizer ayaklarini neyle kesiyorsunuz GamaKay MK61 sipariş verdim daha gelmedi param az kaldi hangisini önerirsinizsiniz yağ olarak Switch'leri mi yaglamak mantikli once yoksa stabilizermi kuponla alacağım bir de neyle izolasyon yapabilirim klavyede internetten izledim var ama bataryalı modellerde olduğu için bir kisminda boşluk var izlediğim videoda adam onu kaldırıp alttaki kare bölümlere göre kesip koyuyor bir de üstüne normal birleşik sekilde olan ama batarya boşluğu olmayandan koyuyordu.

Switchlere karisim, stabilizerlere gres gibi koyu olan uygulaniyor genellikle.

Stabilizerleri kesmek icin kucuk elektronik yan keski denen bir alet var o fena degil.

Sorbathane yada silikon tabaka kullananlar var ama bulamadim ben ikisini de. O yuzden Neoprene kumas kullandim ben son klavyede ama sart degil bence para verip malzeme almak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı